Kapitola 5.

2. října 2012 v 18:08 | DeeDee |  Volání rodiny
Tak mám tu pro Vás další kapitolu k Volání Rodiny.
Vím, že mynulá kapitola nestála za nic, že byla dost nudná, ale to by se už nemělo opakovat. A jestli jo, tak mě zlinčujte =DDD.

Měla jsem co děla, abych došla do obýváku. Nohy se mi neovladatelně třásly, vlastně ne jenom nohy. třásla jsem se po celým těle. Co se to tu sakra děje? Kam jsem se to dostala? Byla jsem dost mimo. No vy byste nebyli, kdyby vám vaše teta řekla, že mají vlastní školu, ve který se navíc vyučuje magie? Asi byste byli tochu mimo.

"Uklidni se." Leila se mě snažila uklidnit. Moc se jí to ovšem nedařilo.

"Leila má pravdu. Kdyby jsi se nenaučila ovládat svoje schopnosti, trpěla bys." do pokoje vešla Ester a mladou dívkou po boku. Byla Ester docela dost podobná. Vlasy měla jen o něco málo tmavší, ale oči byly úplně stejný. Ikdyž... Ne, Ester měla oči šedivé s menším nádachem modré, ale ta dívka tam měla nádech zelené. To bude určitě Esteřina dcera.

"Promiň. Je toho na mě trošičku moc. Celá ta záležitost s magií je pro mě trochu nová. Od tý doby, co mám ty schonosti jsem si myslela, že jsem jediná a před pár dny jsem zjistila, že ne. nejdřív to budu muset trošičku svtřebat. Doufám, že mi to nebude trvat dlouho."

"V to taky doufám." ozvala se Esteřina dcera a usmála se na mě. "Jo promiň, ani jsem se nepředstavila. Já jsem Nikoliet. Je to divný jméno, já vim. Naštěstí mi tu všichni říkají jen Nika. A jak jsi už asi poznala, Ester je moje mamka."

"Ahoj" musela jsem jí úsměv oplatit. Byl nakažlivý. Díky tomu jsem už nebyla tak nervózní. Vlastně polovina mojí nervozity byla způsobena strachu z toho, že si s Nikou nesedneme. Naštěstí jmse si sedli. Připadala mi milá, přátelská, veselá a že si svých přátel cenní a váží a ano, že k nim má ochranitelský sklony. Ale to jsem měli společný. Já taky bránila svoje kamarády.

"Tak jste se představili. Mohly bysme přistoupit k části s vysvětlováním?"

"Leilo! Výš vůbec, jak jsem byla nervózní ze setkání s Nikou?" vyjela jsem hned po sestře.

"Mno... Abych řekla pravdu, já z toho setkání byla taky nervózní." Nika na mě mrkla. "Nevěděla jsem, jaká budeš a jestli si budeme rozumět. Nechtěla bych se tu mít s někým spory a hlavně ne se svojí sestřenicí." nervózně se na mě usmála. Já se jen ušklíbla.

"Tak to jsem byly dvě."

"No tak holky. Leila má pravdu. Je toho hodně k vysvětlování. Tak zaprvé. Co si myslíš, že jsme?" ta otázka byla adresována mě.

"Že jste vlkodlaci."

"Tak nám neříkej. Je to pro nás urážka. My nejsme vlkodlaci. Jsme Strážci, ale můžeme na sebe brát podobu vlků. Teda většina. Někteří se dokáží přeměnit třeba v orly nebo medvědy nebo pumy. Ale to jsou jen vyjímky. U většiny jsou to vlci. U nás nezáleží na úplňku. Můžeme na sebe vzít podobu vlka kdykoli. Ze začátku se ti to bude dařit jen když budeš naštvaná nebo budeš mít strach. Prostě silné emoce tě promění. Až se to naučíš ovládat, budeš se moct přeměnit kdykoli." podívala se na Niku. Ta se přímo před míma očila přeměnila ve vlka o velikosti poníka. Její srst měla stejně tmavě hnědou barvu, jako její vlasy. Otřela se mi o nohy a přeměnila se zpátky.

"Zadruhé. Magické schopnosti. Každý Strážce může ovládat jeden z pěti živlů. Čtyř hmatatelných a jednoho psychického. Hmatatelný jsou samozřejmě voda, oheň, země a vzduch. Jsou to celkem běžné živly. Ten pátý má spoustu jmen. Někteří mu říkají éter, jiní zase duch. My mu říkáme prostě a jednoduše mysl. ten je ze všech živlů nejvzácnější. Každý živel má svoje vlastní zabarvení. Voda - modrá, oheň - červená, země - zelená a vzrduch - bílá. Mysl má barvu fialovou. U Strážce okamžitě poznáš, jako magii ovládá. Zaprvý, oči nebo vlasy budou mít nádech jedné z barev živlů. Já mám nádech modré v očích. Ovládám vodu. A Nika zase zemi. Tvoje vlasy házejí rudé odlesky, nejspíš budeš ovládat ohěň." naklonila hlavu na stranu. já na se ni dívala jako blázen.

"To je divný. Nedokážu určit tvoje přesné zaměření. Protože ten oheň byl původně živlem tvojí sestry. Ale tebe nedokážu přečíst. No nic."

Na malou chvilku se odmlčela a volila slova.

"Každý Strážce navíc ovládá psychickou komunikaci. Nejlíp to jde s duchy, nebo v podobě vlka, jo a kdykoli bude jeden z nás v nevbezpečí a zavolá o pomoc, uslyšíš ho, takže se nediv.
Mágové mysli mají psychické schopnosti. V příbězích se píše, že se můžou stát neviditelní, nebo se bavit s obyčejnými zvířaty, pohybovat věcmi pomocí mysli, astrálně se přemístit a další neuvěřitelné věci. Jenže to jsou jen příběhy, protože mágů mysli je opravdu malinko. Já vím, je to nudný. Ale už jsem ti to nejdůležitější řekla a toto je jen začátek. Ve škole tě naučí zbytek." ušklíbla se na mně a já jí úšklebek oplatila. Nesnáším školu.

"Jo, abych nezapomněla. V tomhle domě s vámi bydlím já a Nika. Keilo, Niko, bydlíte spolu. Leilo ty můžeš klidně taky. A ještě jedna opravdu důležitá věc. Vaši rodiče," podívala se nejdřím na mě a potom na Lei. ", byli vůdci naší smečky. Po jejich smrti jsem post vůdce zdědila já, ale oficiálně má být vůdce buď prvorozené, nebo živé dítě. Takže Keilo, až buděš dospelá a naučíš se ovládat svoje chopnosti, staneš se vůdkyní naší smečky. Do té doby tě budu zastupovat."

"C... co že??? Já nemůžu být vůdce žádný smečky. Vždyť mám problém postarat se občas sama o sebe. Nemůžu vést nějakou smečku." tak to bylo nečekaný. Já nechci být nějaký blbý vůdce.

"Neboj. Než se z tebe stane oficiální vůdce uplyne ještě spousta času. Do tý doby už z tebe bude dokonalý Strážce." povzbudivě se na mě podívala. Při představě, že budu vůdce jsem se zachvěla. Nika mě povzbudivě objala kolem ramen. Pane Bože. Do čeho jsem se to zase přimýchal? No uvidíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 3. října 2012 v 17:58 | Reagovat

Jůů, Nika. :-D jen malý doaz, nezmiňovala jsi ji v předchozích kapitolách jako Vicki? Mno,to je jedno. :-D Doufám, že nová bude co nejrychleji, hrozně se na ní těším! :-) :-)

2 Rybiska Rybiska | 3. října 2012 v 19:59 | Reagovat

Páni :)

3 DeeDee DeeDee | Web | 4. října 2012 v 6:05 | Reagovat

[1]: Asi..... Já jsem to hledala a nenašla =C takže jsem musela improvizovat.... A Nikoliet (Nika) je hezčí, takže se bude jmenovat Niki

Děkuju a pokusím se.... =DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda