Co mám psát???

14. prosince 2012 v 22:04 | DeeDee |  Co se děje...
Ahoj,
chtěla bych začít psát další povídku, ale nemůžu se rozhodnout jakou... Mám tři možnosti. Z každé vám nabídnu ukázku. V anketě dole budete moci rozhodnout, s jakou povídkou mám pokračovat. Líbí se mi všechny, takže je to jen a jen na vás...

CESTA DO NEZNÁMA

Seděla jsem na zábradlí a čekala na Lorena. Měli jsem se sejít už skoro před čtvrt hodinou. Brzy zavřou všechny obchody a já nemám koupený ani jeden dárek. Vánoce. Musim toho koupit tolik. |rodiče mám rozvedený. Táta má novou manželku a narodila se jim dvojčata. Naneštěstí pro mne to jsou jen další lidi, kterým musím dárky koupit. Jokoby nestačila moje pštadvacetiletá sestra, která se chová jako bárbína. Nebo můj šestnáctiletý rozmazlený bratr. Bože!

"Melanie! Tady jsem!" slyšela jsem Lorena křiet. Běžel a málem uklouzl na ledě, který nabyl pod nánosem sněhu vidět.

"To je dost. Už jsem si říkala, že asi nedorazíš, Lore." usmála jsem se na něho a seskočila ze zábradlí.

Neříkej mi tak. Víš přece, že to nemám rád." ohradil se na mě, ale úsměv se mu skrýt nepodařilo.

"Jak chceš, Lore." musela jsem si rejpnout.

"Nech toho, Mel, jinak špatně skončíš."

"To chci vidět." Než jsem to stihla dořít, měla jsem v obličeji sníh. Vyběhla jsem za Lorem a srazila ho do sněhu. Jenže se mě zachytl a tak jsem skončila ve sněhu spolu s ním. Ležela jsem na něm a tak jsem toho vyuila a do obličeje mu začala házet tuny sněhu.

"Vzdávám se! Vzdávám se, vyhrála jsi." smál se.

Výtězoslavně jsem si stoupla a natáhla k němu ruku, abych mu pomohla. Zychytil se a cukl. Skončila jsem opět ve sněhu. Zábl mě pod tričkem. Loren, který se už zvedl opět spadl, protože se neudržel na nohou, jak se mi smál. Nedivila jsem se, kdybyste slyšeli, co jsem vydávala za pazvuky.

"Tak se uklidni. Je to jen sníh. Musíme jít nakupovat." Dobrá připomínka. Rychle jsem se tedy zvedla, oprášila sníh a společně jsme se vydali závějema sněhu do města nakoupit dárky.

AKADEMIE TEMNÉHO MĚSÍCE

Byl to divný den. Musel jsem složit zkoušky. Učil jsem se celý týden. Musím se dostat na školu, říkal jsem si. Akademie temného měsíce. Prestižní akademie pro mladé čaroděje. Mám možnost se tam dostat, teda pokavaď udělám zkoušky.

"Derek Koler. Jste na řadě." ozval se ženský hlas z učebny. Otevřely se dveře a z nich vykoukl chuchvalec světle hnědých vlasů. Z pod nich vykukovali tmavě zelené oči. tahle dívka psala test přede mnou.

Zvedl jsem se tedy ze židle a vydal se vstříct testu, který mi mohl změnit celý život. Vešel jsem do třídy a vysoký muž za mnou zavřel dveře.

"Takže vy jste Derek Koler. Jste z rodiny těch Walsnů? Opravdu? Jaká čest, že chcete jít zrovna na naší školu. Boužel vaše jméno nestačí. Musíte nám dokázat, že něco umíte." žena sedící za velkým stolem zvedla ohled od papírů a zadívala se mi do očí. Ušklíbl jsem se na ni. Znal jsem historii svého rodu. Nejznámější kouzelnický rod na světě. Mezi námi se dědí neobičejně veliká moc. Jenže mě se asi vyhíbá. Budu rád, když se sem dostanu.

"Ano ,madam. Jsem z rodu Kolerů. Naneštěstí pro mne sem jaksi nezískal plnou moc svého rodu. Takže žádná protekce." Žena se zvonivě zasmála a pokynula na muže, který stál u dveří.

"To je v pořádku, Woxi. Uvidíme, jak si tady pán Koler povede, když přišel o většinu dědictví svého rodu. Prozkouším ho sama."

Muž poslušně sklonil hlavu. "Jak si přejete, paní."

"Tak se ukaž, potomku Kolerů." s tím na mě seslala kouzlo.

VĚČNÝ LED

Ležela jsem v posteli a dívala se na strop. Spánek ne a ne přijít. Podívala jsem se na budík a viděla, že je půl šesté ráno. Už neusnu. Zvedla jsem se tedy z postele a šla se umýt. Oblíkla jsem si volné černé tričko a riflové kraťasy. Tričko bylo moje oblíbené, s větším výstřihem. Skvělé na lovení kluků.

Vydala jsem se opatrně dolů, jen abych nevzbudila rodiče.Prošla jsem kuchyní a vyšla dveřma do chladného nočního rána. Dala jsem se doprava. Směrem k parku, který se nacházel nedaleko za městem.

Když jsem tam došla k potoku, který parkem protéká a vlévá se do malého rybníčku, sedla jsem si na kmen spadláho stromu. Sledovala jsem vodu v potoce, jak se pomalu, líně valí dál a dál. Na hladině pluly kachny, které jsem hlukem vzbudila. Bylo jaro a za jednou z kachen plula malá kachňata. Byla rozkošná. Škoda že jsem s sebou nevzala chleba nebo rohlík, mohla jsem jim nabídnout snídani.

Pomalu se začínalo rozednívat. Budu se muset vrátit, než se rodiče probudí. Otočila jsem se s tím, že se vidám domů, ale nemohla jsem. Někdo mi zastoupil cestu. Muž. Byl vysoký a měl tmavé vlasy a šedomodré oči. Jak se sem dostal? Vždyť jsem tu určitš byla sama? Navíc bych ho musela slyšet.

"Ahoj, krásko. Copak ti nikdy rodiče neříkali, že v noci bys neměla chodit sama do parku? Že je to nebezpečné?" optal se mě ten muž.

"Jo, říkali, ale ona není noc. Je brzké ráno. A když dovolíš, chci jít domů." chtěla jsem ho obejít, ale on mě neuvěřitelně silně chytil za ruku. Au. Bolelo to.

"Nikam nepůjdeš!" zahrozil muž. "Výš o tom, že vypadáš k nakousnutí?" vylekaně jsem se na něho podívala. Myslela jsem si, že mě chce znásilnit. Jak já byla hloupá.

Nehoráznou rychlostí se ocitl za mými zády a odhrnul mi moje dlouhé rudé vlasy z krku. Vyděšeně jsem polkla.. Vykřikla jsem, když se mi do krku zakously jeho zuby. Jednou rukou mě stále svíral za ruku a druhou mi přikryl ústa, abych nemohla křičet. Cítila jsem, jak ze mě uniká život. Moje krev mizela v ústech toho tvora. Už jsem věděla, že je to upír. Bože. Oni vážně existují.

Pomalu mi ochabli ruce a poté i nohy. Musel si mě podepřít, abych se nezhroutila na zem. Zemřu. Určitě zemřu. Nakonec jsem upadla do bezvědomí z nedostatku krve.

Probudila jsem se večer. Ale už jsem to nebyla já. Něco bylo jinak. Něco mi chybělo. Nahmatala jsem si puls, ale nic jsem necítila. Nebylo mi srdce. V tu chvíli jsem si na všechno vzpomněla. Umřela jsem. Byla z mně upírka.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kterou povídku mám psát?

Cesta do neznáma 25% (2)
Akademie temného měsíce 12.5% (1)
Věčný led 62.5% (5)

Komentáře

1 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 14. prosince 2012 v 22:15 | Reagovat

Sice bych radši, kdybys sem dala i anotace, rozhodovalo by se pak líp, ale to je fuk :D
Hlasuju pro první.
Nevím proč, ale druhý mi připomíná Harryho Pottera a třetí... nemám moc ráda upíry a upřímě, jsem proti nim nějak zaujatá, páč mi celkem lezou na nervy :D

2 DeeDee DeeDee | Web | 14. prosince 2012 v 22:22 | Reagovat

[1]: Pokusim se anotace vymyslet... Od každého mám zatím jen prolog a 1. kapitolu, takže se bude vymýšlet celkem blbě =D ale no co? Náš zákazník náš pán,  v tomto případě paní =DDD

3 Mei-riefel Mei-riefel | 14. prosince 2012 v 23:05 | Reagovat

Hlasovala jsem pro Věčný led, ale zamlouvají se mi všechny tři, ale jelikož miluju upíry tak to bylo celkem jasné :DD. A místo věčný led bych možná dala název věčný chlad.

4 Respira Respira | 15. prosince 2012 v 0:15 | Reagovat

Tu první jsem četla už ve škole. A sama moc dobře výš, jak jsem se válela smíchy u toho. Ta druhá je zajímavá a něco mi připomíná. Jo už vím, to ti radši ale  řeknu ve škole:D a ta poslední? U té jsem docela zvědavá, jaké by bylo pokračování.

5 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 15. prosince 2012 v 8:45 | Reagovat

[2]: Ty jo, já vždycky mám první nápad -> anotaci -> příběh :D Jinak bych asi psát nemohla :'D

6 DeeDee DeeDee | Web | 15. prosince 2012 v 9:13 | Reagovat

[5]: Deny já musim vždycky napsat pár kapitol, než napíšu anotaci... nikdy nevim co tam mám napsat =DD

7 DeeDee DeeDee | Web | 15. prosince 2012 v 9:14 | Reagovat

[4]: Jasný Kýso... Sem zvědavá co mi řekneš =DDD

Jinak všem moc děkuju =D ;D

8 Tonča Tonča | 15. prosince 2012 v 12:18 | Reagovat

Přiznám se, že sem nakonec dala tu poslední, ale chtěla sem tu druhou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda