Osudná noc - 1.kapitola

14. prosince 2012 v 12:22 | Respira
Ahoj lidi, já jsem Martina a budu tady psát jako Respira. Tahle povídka je můj první pokus o psaní. Tak mi když tak promiňte nějaké chyby nebo nedostatky. Budu ráda za jakýkoliv názor. To je asi vše, takže přeji příjemné čtení.


Osudná noc

Před 2 dny

Livia se vzbudila uprostřed noci. Bylo necelých dvanáct hodin. Vyhrabala se z postele a zamířila do kuchyně, aby se napila. V kuchyni bylo krásně chladno. V létě se tam vždy nechávalo otevřené okno. Z kuchyně byl krásný výhled na louku a les za domem. Jako malá tam trávila většinu času. Jak pila, dívala se na les a vzpomínala na ty krásné chvíle, co si tam jako malá hrála.
Najednou uviděla, jak se z lesa line slabý kouř. To je divné, pomyslela si. Kdyby tam hořelo, tak by to bylo vidět ale pokud nehoří, tak co se to tam děje? Chvíli přemýšlela, že by šla vzbudit rodiče ale nakonec se rozhodla, jít to prozkoumat sama. Obula si tedy boty a vyrazila k lesu. Jelikož byl měsíc v úplňku, tak dobře viděla na cestu. Přeběhla louku a dorazila na okraj lesa. Zastavila se aby popadla dech ale hlavně, aby nabrala sebevědomí. Když se dostatečně uklidnila, zamířila pomalu hlouběji do lesa.
Nořila se pořád hlouběji a hlouběji. Po pár metrech, už téměř nic neviděla. Musela tedy zpomalit, aby nespadla. Najednou zaslechla slabé ale rytmické bubnování. Zastavila, aby mohla poslouchat. Z toho bubnování jí přeběhl mráz po zádech. Zdálo se jí jakoby se ochladilo. Proto raději pokračovala dál v cestě. Jak tak šla, vzpomněla si, že kousek odtud je malý kulatý palouček. Zamířila tedy k němu. Po chvíli spatřila slabé, mezi stromy probleskující, světlo. To bude ten oheň! Ale kdo by zapaloval uprostřed lesa oheň a navíc o půlnoci? Musím to zjistit. Přišla blíž a ukryla se za největším stromem. Opatrně vykoukla. To co spatřila, jí ohromilo.
Na palouku stála, do černě oděného hábitu s kápí postava. V ruce měla buben do kterého rytmicky bušila. Co to má sakra být?O co se to ten muž (podle postavy soudím že je to muž) snaží? No, snad se to za chvíli dozvím. Vůbec se mi to nelíbí. Až na to bubnování, praskání ohně a můj dech je tu úplné ticho.A taky je tu nepřirozená zima. Vždyť je léto! Najednou začal muž bubnovat rychleji. Livia zatajila dech. Co přijde teď? Muž ještě chvíli rychle bubnoval, poté zpomalil a začal něco odříkávat do rytmu bubnu. Co to je? Co to říká a jakou řečí?Určitě to bude nějaký blázen, který si myslí, že může tímhle žvatláním někoho přivolat.
Muž přestal mluvit ale bubnoval pořád. Po chvíli se to celé opakovalo. Tentokrát už Livia docela slyšela co říká, jenže tomu stejně nerozuměla. Znělo to asi takto:
*'' Fuerzas de la oscuridad que pido demasiado, las fuerzas de la oscuridad que potente. Necesito ayuda, voy a responder.'' Sice nevím co to znamená, ale začínám se dost bát. Myslím že je na čase zmizet a to rychle! Než však stačila Livia udělat byť jen krok, něco se začalo dít.
Plameny ohně se zdvojnásobily asi tak, jako kdybyste do něj vlili benzín. Muž od něj kousek poodstoupil, odložil buben a klesl na kolena. I přesto jak se Livia strašně bála, zůstala na místě a pozorovala co se tam děje. Náhle se začal zvedat vítr. Pane Bože co se to děje? Tohle opravdu není normální. Asi bych už měla opravdu zmizet. Jenže jakmile se Liv otočila, uviděla všude kolem sebe hustou, neproniknutelnou mlhu. Tak tohle je na mě moc. Proč jsem jen neutekla předtím? Proč, proč,proč! Teď nikam jít nemůžu, akorát bych se ztratila. Snad už to brzo skončí. To se ale Livia šeredně pletla. Tohle byl teprve začátek.
Vítr se přesunul z lesa na mýtinu. Foukal pořád dokola, takže vytvářel kolem ohně a toho záhadného muže vír. Plameny se ještě zvětšily. To není možné, vždyť by ten vítr měl ten oheň uhasit, nebo ho alespoň rozfoukat po okolí! Muž zopakoval znovu tu záhadnou větu: '' Fuerzas de la oscuridad que pido demasiado, las fuerzas de la oscuridad que potente. Necesito ayuda, voy a responder. '' Jakmile vyřkl poslední slovo, vítr ustal. Vše ztichlo, nepohnul se jediný lísteček, neozval se žádný noční zvuk. Jediné co se změnilo byl oheň. Pomalu začal měnit barvu. Z původní červeno-oranžové se změnil nejdříve na zelenou a poté na tmavě modrou. Muž o kousek poodstoupil od ohně. A Liv pochopila nebo spíše uviděla proč.
Z ohně někdo vystoupil. Ta bytost byla v té nejčernější černé a nejtmavší modré, jakou kdy Livia viděla. Podle chůze to byla zřejmě žena. Měla na sobě černo-modrý korzet, uhelně černé kalhoty a vysoké boty. Přes sebe měla navíc hozený dlouhý plášť s kápí. Na zádech měla připevněné dva stříbrné meče. Zůstala stát. Podívala se na klečícího muže. Ten k ní opatrně vzhlédl, ale dal si dobrý pozor aby se jí nepodíval do obličeje. Ono by to stejně nešlo, když měla na hlavě kápi.
* ''Tiene la señora.'' řekl muž.
** '' ¿Lo que me ofrecen, si le doy much?'' odpověděla žena.
* '' Estoy ofreciendo mis servicios.''
** '' No la necesito. Sobre estos temas tengo otras y mejores personas.''
* '' ¿Así que lo que estos pidiendo?''
** '' Necesito a una chica.''
* '' ¿Chica? Por lo que no es ningún problema.
** '' Durante los 14 días vendrápara ella.
* '' Bueno, tienes mi señora. '' odpověděl muž a uklonil se.
Právě jsem svědkem něčeho nadpřirozeného a jediné co z toho mám, je jakési žvatlání v cizí řeči. Kdybych tak aspoň věděla o čem se to baví. V tom začala žena zpívat. Ale nebyl to zpěv jako zpěv. Znělo to spíše jako by něco volala. Najednou se ještě víc ochladilo. Livii se před chvílí zdálo, že je zima. Teď ale vysloveně mrzla. Musela se hodně přemáhat aby jí nedrkotaly zuby. Žena začala jakoby tančit kolem muže. Ten jenom klečel a vyčkával.
Po chvíli se začaly vynořovat z lesa, půdy ale i z ní temné stíny. Všechny se nahromadily nad její hlavou a spojily se v jeden velký. Poté žena ukázala na klečícího muže. Stín se na něho vrhl a celého ho obalil. Chvíli se nic nedělo. Pak však muž začal křičet. Znělo to jakoby ho trhaly zaživa. Žena ho okamžik pozorovala a pak se obrátila zpět k ohni. Vstoupila do něj a zmizela. Oheň ještě chvilku plápolal modře. Poté se jeho barva navrátila do původní červeno-oranžové. Muž ležel na zemi a nehýbal se. Stíny někam zmizely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DeeDee DeeDee | Web | 14. prosince 2012 v 13:39 | Reagovat

Co?

2 Gabux Gabux | Web | 21. prosince 2012 v 21:55 | Reagovat

Vypadá to zajímavě ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda