Osudná noc - 2.kapitola

14. prosince 2012 v 12:30 | Respira
Pane Bože! Tohle nechci už nikdy zažít. Tohle byla jak nejhorší noční můra! Chlap se pomalu zvedl ze země. Livia si všimla, že na sobě nemá plášť. Aspoň si ho můžu konečně prohlédnout.

Pod pláštěm měl tmavé džíny a triko. Krátké, černé vlas mu trčely všude možně na
hlavě. Pomalu začal sbírat své věci. Když dosbíral, podíval se na oheň. Ten se pomalu začal zmenšovat, až vydával jen slabé světlo. Muž najednou strnul, a poslouchal tichý les. Najednou se prudce otočil a podíval se na Liv. Sakra, sakra! Snad mě nevidí. Nemůže mě vidět! Vždyť jsem schovaná. Opak byl pravdou. Záhadný muž ji viděl až moc dobře. Chvíli se jen díval a pak se na ni usmál. Při tom úsměvu mu modře zazářili oči.
A to už bylo na Livii opravdu moc. Rychle se rozběhla směrem k domu. Mlha mezitím zmizela. Takže měla jistotu, že nezabloudí. Tma byla však pořád. Běžela jak nerychleji mohla. Les jí to ale hodně stěžoval. Od nízkých větví měla poškrábané ruce, roztržené triko a malé úlomky větviček se jí zamotaly do vlasů. Několikrát zakopla, jednou si sedřela nohu a podruhé narazila koleno. Přesto běžela co nejrychleji dál.
V dálce spatřila měsíční svit. Ještě víc zrychlila. Posledních pár metrů téměř nic neviděla, jak se jí nedostávalo dostatek kyslíku. Zakopla. Jak široká tak dlouhá se natáhla na okraji louky, která lemovala les a jejich dům. Sotva popadala dech. Konečně venku, už jsem nevěřila, že… '' Já si pro tebe přijdu Livie! Brzy se opět setkáme.''
Pane Bože! To se mi jen zdá! Co to řekl? Že si pro mě přijde?Sice nevím co to mělo a má znamenat, ale jedno vím jistě. Ať se tam odehrálo cokoliv, neměla jsem to vidět.Teď na to pěkně doplatím.

Ráno Livii vzbudila matka, aby se šla nasnídat. Liv se vůbec nechtělo z postele, byla strašně unavená. Jakoby celou noc nespala. Posadila se na posteli. Vzpomněla si na divný sen. Běžela do lesa, na mýtině uviděla nějakou postavu. Vypadalo to jakoby něco vyvolávala. Najednou se z ohně vynořila záhadná bytost. Chvíli mezi sebou mluvili cizí řečí, poté se všude kolem vynořovaly stíny a zahalily muže. Žena se vrátila zpět do ohně. Chvíli se nic nedělo, pak se muž pomalu zvedl a začal sbírat své věci. Najednou se zarazil. Podíval se na ni a usmál se. Jakmile to udělal, vystrašeně se rozběhla zpátky. Na kraji lesa upadla. A poslední co si pamatovala byl hlas: '' Já si pro tebe přijdu Livie! Brzy se opět setkáme.''
To byl ale divný sen. Pomalu zamířila ke dveřím, když uviděla vzkaz. Na okně byl zvenčí připevněný přeložený papír. Došla k oknu
a vzala si ho. Opatrně ho rozevřela. To co tam uviděla, jí nejdříve překvapilo potom vyděsilo.
Takže to nebyl sen! Co budu dělat! Rodičům to říci nemůžu. Nikdy by mi neuvěřili. To bude dobrý, to zvládnu. Jen klid, něco vymyslím. Hezky v klidu půjdu na snídani a potom něco vymyslím. " Liv! Pojď už." ozval se otec s chodby. Ještě chvíli tam jen tak stála a pozorovala vzkaz v ruce. Zamířila ke dveřím. Upustila ho na zem, kde zůstal otevřený ležet. Stálo na něm: Brzy se uvidíme Livie.
Po snídani rodiče odjeli na návštěvu k známým. Liv zůstala doma. Rozhodla se, že si v pokoji trochu uklidí. Na vzkaz úplně zapomněla. Vyhodila ho s dalšími nepotřebnými věcmi. Po dvou hodinách měla hotovo. Rodiče se měli vrátit až večer, tudíž měla celé odpoledne jen a jen pro sebe. Už dlouho jsem si nic nepřečetla. Tak co kdybych si chvíli četla tu novou knihu, co jsem dostala od tety.
Livia se natáhla na postel a začetla se do velmi napínavé knihy. Ani si nevšimla, jak už dlouho čte. Podívala se z okna. Venku byla tma! Páni! Kolik je hodin? To jsem četla tak dlouho? Bylo půl osmé. To by už tady měli být rodiče. Ale dole nikdo není. To je divné. Liv se zvedla, aby se podívala na mobil. Hm, nepřijatý hovor a zpráva. Hovor i smska je od mamky. Vsadím se, že mi napsala, že zůstávají u známých. Toto tam museli pořádně rozjet. Liv měla pravdu, ve zprávě stálo: Ahoj Liv, my tu budeme muset přespat. Ono se nás tu sešlo víc. A jelikož jsme s otcem oba pili, tak nemůžeme řídit. Večeře je v troubě. Nikam nechoď a neponocuj příliš. MamkaJ. Jojo, to známe. V tom případě se jdu mrknout na ten nový horor. Vzala si tedy deku a posadila se před televizi. Holky ve škole říkaly, že je to fakt děsný. Na to jsem teda zvědavá.
Po dvou hodinách děsuplných scén, louží krve a vřískání obětí, film skončil. No, holky fakt nekecaly. Teď budu ráda, když dojdu do postele aniž bych dostala infarkt z toho, že tu někdo je. Liv se tedy zvedla a pomalu se vydala do svého pokoje v patře.
Celou dobu pozorovala temná, neosvětlená místa, jestli tam náhodou někdo není. Pomalu stoupala po schodech. Zapomněla rozsvítit dole, aby viděla na schody. Vracet se jí už nechtělo a tak pomalu pokračovala dál. Tak už jenom pár schodů a jsem nahoře. Teď jen zahnout za roh a jsem v pokoji. Žádný zombie ani šílený vrah tady není. Já jsem ale paranoidní. Došla nahoru,zahnula za roh a zůstala stát na místě. Před ní někdo stál. Moc ho neviděla jak stál ve tmě.
Jediné co si však pamatovala předtím, než omdlela, byla modrá zář očí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DeeDee DeeDee | Web | 14. prosince 2012 v 13:38 | Reagovat

Moc se povedla =D ;)

2 Respira Respira | 14. prosince 2012 v 15:40 | Reagovat

Díky Domčo;) :P

3 Gabux Gabux | Web | 21. prosince 2012 v 21:58 | Reagovat

Líbí, líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda