Osudná noc - 3.kapitola

18. prosince 2012 v 16:26 | Respira
Liv


Probudila jsem se v posteli. Mám svázané ruce, přes oči šátek a na puse pásku. Vůbec nic nevím. Nevím kde, proč a hlavně kvůli čemu. '' Á šípková Růženka je vzhůru. To jsem rád, že tě nemusím budit. Vypadáš totiž krásně, když spíš.''

Co?! To snad nemyslí vážně! '' Teď ti sundám ten šátek a pásku. Takže se uklidni. Jo a mimochodem, jestli budeš chtít křičet, bude ti to k ničemu. Tady tě nikdo neuslyší. Akorát mě tím naštveš a tu pusu ti zase zalepím.'' Jsem ráda, že vím, jaké mám možnosti. Nejdříve mi sundal šátek, potom odlepil pásku, která chutnala příšerně. Ulevilo se mi, když jsem mohla zase vidět a hýbat pusou.
'' Určitě máš hlad kotě.'' '' Jo to teda mám. A také by mě zajímalo kde, proč a kvůli čemu tu jsem?'' '' Nebuď zvědavá, všechno se dozvíš. Teď ti donesu něco k jídlu a pak si možná o tom promluvíme.'' '' Jak možná? Určitě!'' '' Pokud nezavřeš tu svojí sladkou pusinku, tak ti nic neřeknu.'' Fajn, fajn. Bože, co je to za magora? Mám ale takový dojem, že jsem ho už někde viděla. Ano! Vždyť to je on! Ten co byl tam v lese, s tou divnou ženskou. No jo, ale co mi tak asi může chtít? Snad to brzy zjistím.
Za chvíli se vrátil i s jídlem. Až teď jsem si uvědomila jak mám opravdu velký hlad. '' Tady to máš zlato.'' '' Hm to je sice pěkný, ale se svázanýma rukama se asi těžko najím, nemyslíš?'' '' Když myslíš.'' Nevím jak to udělal, ale najednou byly pouta dole. To není možné! Vždyť stojí dva metry přede mnou a ani se nehnul. '' Jak si to udělal?'' '' To není tvoje věc.'' zamračil se ''Měla by si být ráda, že už je nemáš.'' S těmi slovy a zamračeným výrazem ve tváři odkráčel pryč. Tak to je fakt divné. No nic, aspoň se můžu v klidu najíst a pomalu začít vymýšlet plán, jak se odsud dostat.
Po jídle jsem si prohlédla pokoj, kde jsem byla zvřená. No pokoj. Vypadá to spíš jako jeskyně nebo nějaká krypta, popřípadě katakomby. Ať je to, co je to, je to tu dost obytné. Až na postel, pár skříní, malý stolek se židlí a lampu tu nic není. Kde to jen můžu být?
Pokud vím, tak žádné jeskyně kolem našeho domu, vlastně celé vesnice, nejsou. Navíc mám takový dojem, že jsme nikam nejeli. No byla jsem mimo. Takže mě klidně mohl naložit do vrtulníku a já bych o tom nevěděla. Myslím že to je další z milionu věcí, na které se ho zeptám.
Najdou se otevřely dveře. Vešel dovnitř, vzal si talíř a obrátil se zpět ke dveřím. '' Počkej! Mám pár otázek.'' no pár, spíš hodně, ale to nemusí zatím vědět. Zastavil se a povzdechl si. '' Dobře, na něco ti odpovím. Ale jenom na něco. Některé věci vědět nemusíš.'' No aspoň něco. Zamířil tedy k židli. Talíř položil na stolek a podíval se na mě.
Musím říci, že je fakt kus. Má dokonalý obličej. Vypadá jako model. Delší vlasy než pár centimetrů, se mi nelíbí. Ale ty jeho uhelně černé byly úžasné. Stály mu na hlavě, jako by právě vstal z postele. U někoho jiného by to nejspíš vypadalo příšerně, ale k němu to prostě sedělo. Byl hodně vysoký a svalnatý. Přes tmavé tričko bylo vidět, jak se mu rýsují svaly. A zadek? Ten byl k zulíbání. Nikdy jsem neviděla nikoho krásnějšího. Jediné co mě na něm zaráželo, byly oči. Sice byly krásně zelené, ale něco se mi na nich nelíbilo. Když se podívám na jeho obličej, tak to není vidět. Ale jakmile se podívám do těch očí, přijde mi jako by se na mě nedíval on, ale někdo jiný. Jsou totiž takové temné, studené.
'' No myslím, že jsi mě už oskenovala dostatečně, Tak co chceš teda vědět?'' Okamžitě jsem ho přestalo pozorovat. Celé jsem zrudla a dívala se všude možně jen ne na něj. '' Ehm... No… proč tu jsem?'' '' Doufal jsem že se na to nezeptáš. To ti nemůžu říct.'' '' Fajn. Tak teda co se mnou máš v plánu?'' '' Já nic.'' '' Jak nic? Musí být přece nějaký důvod, proč mě tady držíš.'' '' U mě jsi jen dočasně, pak si pro tebe někdo přijde.'' '' Přijde? Jak to sakra myslíš?'' '' Tak jak jsem to řekl. Nic víc ti o tom nepovím.'' '' Hm, jak tu teda budu dlouho?'' '' Asi tak 14 dní. Pro tuhle chvíli je to asi vše. Nic víc ti už neřeknu.''
'' Fajn, můžu aspoň vědět jak se jmenuješ?'' '' Klidně. Nevím k čemu ti to bude, ale jsem Adam.'' " Já Livia. Ale to už víš." " Ano, to vím." Zvedl se, vzal si talíř a odešel.
Hm, tak Adam. Pěkné jméno. Moc jsem toho nepochopila. Jediné co vím, je to, že tu budu asi tak dva týdny. Pak si pro mě někdo přijde. Kdo to bude a co po mě bude chtít, to nevím. Taky by mě zajímalo, co tu budu po tu dobu dělat. Pochybuji, že bych zvládla 14 dní jenom ležet v posteli. A jelikož jsem normální a zdravý člověk, kterému
fungují všechny orgány. Tak by mě zajímalo, kam si můžu odskočit. Popřípadě se umýt. Myslí, že to volání přírody, už asi dlouho nevydržím.
Vstala jsem tedy a začala bušit na dveře. Přitom jsem volala Adama. Po 5 minutách jsem to vzdala. V tom se najednou otevřely dveře. Adam nakoukl dovnitř. '' Co potřebuješ zlato?'' '' Dvě věci. Zaprvé abys mi přestal říkat zlato, kotě a tak podobně. A zadruhé si potřebuji odskočit.'' '' To je všechno? Kvůli tomu jsi skoro roztřískala dveře?'' '' Ano! Tak kam mám jít?'' '' Pojď zamnou a pro příště zkus ty dveře nejdříve otevřít, něž z nich začneš dělat třísky.'' Co? Ty dveře byly celou dobu otevřené? Paráda. Teď vypadám jako blb. '' Já... Já myslela, že když mě tady držíš, tak že budou ty dveře zamčené.'''' No předpokládala jsi to dobře. Ale já tě puso nepotřebuji zamykat. Tahle krypta je jako bludiště. Odsud se ven nedostaneš. Alespoň ne bez mojí pomoci.''
A sakra! Teď už nepotřebuji vymýšlet žádný plán. Stejně by mi k ničemu nebyl. Když mě nikam zamykat nebude, tak se tu můžu porozhlédnout. Třeba se mi podaří najít cestu ven. No za pokus to stojí. A když mě nachytá, tak mu řeknu že jsem se nudila. Což vlastně bude pravda. Ale nejdříve potřebuji na ten záchod. '' Tak tady to je.''
Poté co jsem vyslyšela přírodu, zamířila jsem hledat Adama. Řeknu vám, otevřela jsem snad všechny dveře co tu byly. Nikde ale nebyl. Zbyly mi otevřít poslední dveře. Nevím proč, ale najedno jsem dostala strach. Já se bojím?A čeho? Adam přece říkal, že je to tu jako v bludišti. Nikdo se nedostane dovnitř ani ven. Což znamená, že tu jsme jenom my dva. Pokud tady ovšem ještě někdo není. Mám ale takový pocit že ne. Tudíž se můžu podívat co bude za těmi dveřmi. Pokud je tam něco co nemám vidět, tak bude zřejmě zamčeno. Jdu tedy ke dveřím. Pomalu a opatrně je na malou mezírku otevřu. Nic tam nevidím, tak je otevřu víc. A to byla chyba.
Bokem ke mně stál Adam. Měl na sobě stejný plášť jako tehdy v noci na louce. V rukách držel knihu. Položil ji na stůl před sebe. Otevřel ji, chvíli listoval stránkami. Když našel co hledal, kousek od ní poodstoupil. Zvedl obě ruce do výšky pasu a potichu začal něco číst. Ničemu jsem nerozuměla, mluvil totiž moc potichu. Předpokládám ale, že je to stejná řeč, jakou mluvil v lese. Když byl asi v polovině textu, začal se měnit vzduch. Byla to jako statická elektřina před tím, než začne bouřka. Adam dočetl. Vtom mu začaly
pomalu zářit ruce. A pořád se to stupňovalo. Tak mě to ohromilo, že jsem si ani nevšimla, že mu vlastně hoří. Ten plamen byl ale temně modrý. Připomnělo mi to ten oheň na louce. Byl úplně stejný.
Pravou ruku zaťal v pěst. Oheň zmizel. Teď už mu hořela jenom levá ruka. Zvedl si ji k obličeji, aby si ji mohl prohlédnout. Otáčel ji ze všech stran. Potom se usmál a řekl: '' Konečně. Na tohle jsem hodně dlouho čekal.'' Tak mě to ohromilo, že jsem se nechtěně opřela do dveří. Ty se otevřely a s třísknutím narazily do stěny. Adam sebou cuknul a podíval se na mě. Zalapal jsem po dechu. Strachy jsem se nemohla pohnout. Ty oči! V jeho zelených očích byly modré žilky. A ty zářily. Díval se na přímo na mě. V tom pohledu bylo cosi temného a nebezpečného.
To už jsem však nevydržela, obrátila se a vyrazila zpět do svého pokoje. Až napodruhé jsem se trefila do těch správných dveří. Rychle jsem je zavřela. Sakra, sakra! Co to mělo být!? Dveře! Musím je něčím zatarasit. Skříň. Jo, to snad půjde. Běžím tedy ke skříním. Zkusím jednou pohnout ale jsou příliš těžké. Co teď? Hlavně nepanikařit! To bude dobrý. Jsi jenom zavřená v nějakých katakombách s chlapem, co umí čarovat. Vždyť to je přece normální, ne? Za chvíli tě přijde pozdravit Yeti, pak si dáš dýchánek s Drákulou, poté si půjdeš podrbat vlkodlaka a nakonec tě přikryje na dobrou noc obří pavouk. Proč ne, že? Pane Bože! Já už začínám magořit. V mém přemýšlení o dalších nadpřirozených věcech, mě vyrušily kroky. Někdo šel po chodbě. Přímo ke mně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tonča Tonča | Web | 18. prosince 2012 v 17:52 | Reagovat

Dál dál dál XDDd

2 Respira Respira | 18. prosince 2012 v 18:49 | Reagovat

[1]: Děkuju, jsem ráda že se ti líbí ;) Asi ve čtvrtek nebo v pátek bych sem šoupla další kapitolu.

3 Gabux Gabux | Web | 21. prosince 2012 v 22:05 | Reagovat

Napínavé :D !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda