Osudná noc - 4.kapitola

21. prosince 2012 v 12:56 | Respira
Od této kapitoly se budou v textu oběvovat hvězdičky -> * . Dotyčné vysvětlení bude pod kapitolou.( Většinou tam bude mnou upravená verze dotyčného druhu, popřípadně nějaký název ) Přeji příjemné čtení :)

Adam

Zřejmě jsem udělal chybu, když jsem si pro tu holku přišel tak brzy. Ale pochybuji, že by se mi naskytla lepší příležitost. Její rodiče zrovna nebyli doma. Víc ulehčit mi to už nemohli. Tak co jsem měl dělat?

Kdyby mě dneska neviděla jak čaruji, bylo by vše snadnější. Teď za ní budu muset jít a všechno ji říct. Ne, všechno ne. Postačí jen to o mě, o Temné nemusí nic vědět. Prozatím.
Vyrazím tedy za ní. Co jí ale řeknu? Nemůžu za ní přece přijít se slovy: '' Ahoj Liv, já jsem černý čaroděj a pracuji pro podsvětí.'' Ne,
to nepůjde. Mezitím co přemýšlím, dorazím před dveře jejího pokoje. Otevřu je a než vejdu už vím, co ji řeknu.
Spatřím ji, jak se krčí na posteli. Zírá na mě, oči rozšířené strachem. Ani se jí nedivím. Potom co viděla a to ještě nic nebylo, umím toho mnohem víc. Někdo kdo ví, že existují čarodějové, upíři, dlaci*, ghúlové a další, by to nepřekvapilo. Ale ona? Ta nemá o tomhle světě ani potuchy. Najednou nevím jak dál. Mám to říct? Nebo počkat do zítřka? Ne, řeknu jí to. Dojdu pomalu ke stolu, vezmu si židli a vrátím se zpět ke dveřím. Celou dobu mě pozorovala, jako bych se měl každou chvíli proměnit v monstrum se spoustou ostrých a velkých tesáků a ukousnout ji hlavu. Sedl jsem si a podívala se na ni. Pořád měla v obličeji strach ale na očích jsem ji poznal, že je zvědavá co ji povím.
'' Nevím jak začít. Možná by bylo lepší, kdyby ses mě na něco zeptala.'' Původně jsem měl v plánu, říct všechno najednou. Ale to by na ní bylo asi moc věcí najednou. A tak jsem si řekl, že bude lepší, když jí budu odpovídat na otázky. Bylo na vidět jak přemýšlí. Několikrát se nedechla, otevřela pusu ale nic neřekla a tak jí zase zavřela.
'' Tak dobře. Ehm, co si zač?'' '' Jsem černý čaroděj. Sloužím podsvětí.'' '' Čaroděj? Podsvětí? Co to znamená?'' '' Myslím, že si dokážeš představit, co znamená pojem čaroděj. A podsvětí? To je vlastně peklo. Jenom jiný název pro stejnou věc.'' '' Dokážu si představit, co je čaroděj, ale co znamená to černý?'' '' Aha. Jsou dva typy čarodějů. Černý a bílý. Černí jsou přisluhovači podsvětí. Kdežto bílí nebe. Pak tu jsou ještě mágové, kouzelníci a šamani. Ale ty tě zajímat nemusí.''
'' Fajn. Zatím vše chápu.'' '' To sem rád.'' '' No a co teda dělají ti černí?'' '' No, víš... My prostě děláme různé záležitosti za démony. Protože oni některé věci dělat nemohou. Proto tu jsme my.'' '' Takže ti bílí dělají pro anděle? Proč sis vybral zrovna tuhle stranu?'' Zamračil jsem se '' Promiň tohle ti neprozradím. To je osobní.'' " Jo, aha promiň." " Nic se neděje, nemusíš se omlouvat. Pokud se chceš ještě na něco zeptat, tak se ptej. Jinak bychom pokračovaly třeba zítra. Mám docela hlad, ty taky?" " Dobře, no docela mám." " Fajn, tak pojď zamnou něco."
Zvedli jsme se a zamířili do podzemní kuchyně. U jídla neřekla ani slovo. Ani mi to nevadilo. Jsem zvyklí jíst sám. Aspoň mám ticho na přemýšlení.
To šlo docela dobře. Alespoň pro dnešek. Docela se mi zalíbila. Už jsem tu takhle pár holek měl. Ale žádná nebyla jako ona. Po dvou dnech jsem je musel buď uspat, nebo svázat kouzlem, aby se uklidnily. Livia mě nachytala jak čaruji a nic neudělala. Jen utekla což chápu ale nic víc neudělala. Je na ní cosi zvláštního. To mě ale nemusí zajímat. Za necelých 14 dní si pro ni přijde Temná. Pak už Liv neuvidím. Po tu dobu se do ní nesmím zamilovat. Snad to zvládnu.
Po jídle jsem ji ukázal pár místností. Řekl bych, že nejvíce byla nadšená z "obýváku". Hned mi došlo proč. Určitě by se tu začala nejpozději do dvou dnů nudit, tak jí představa knížek a hlavně počítače zvedla náladu. Pořád byla ostražitá ale při pohledu na počítač, se jí úplně rozzářily oči. Mám takový dojem, že se z ní za ty dva týdny stane závislák na počítači. Nebo... No jasně! Určitě bude chtít poslat zprávu rodičům. To se ale plete!
" Musím ti něco říct." " Jo? A co?" " Na tom počítači můžeš dělat co chceš. Ale, nepůjde ti odeslat jediná zpráva. Jakákoli komunikace s venkovním světem je tu zablokovaná. A nemysli si. Nikdy se ti to nepodaří rozšifrovat." Kdybych tak dobře neznal lidi, tak bych si toho zřejmě nevšimnul. Její nadšení zmizelo. Ale přece jen jí trochu zůstalo. " Myslím, že pro dnešek si viděla a slyšela dost. Půjdeme spát. Do svého pokoje snad trefíš. Tak dobrou noc." S těmi slovy jsem odešel.

* dlaci - Lidé kteří na sebe berou podobu jednoho druhu zvířete. Například vlka, medvěda, rysa atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabux Gabux | Web | 21. prosince 2012 v 22:08 | Reagovat

Supér! Rychle další :)

2 Respira Respira | 21. prosince 2012 v 22:33 | Reagovat

Děkuju. Budu se snažit ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda