2. Kapitola - Za živa

17. ledna 2013 v 20:34 | DeeDee
Noxa
Bylo těsně před svítáním a tak jsem ji dovedla ke mně. Domů jít nemohla. To jsem jí vysvětlila ve chvíli, kdy začala protestovat s argumentem, že by se rodiče zlobili. Jediné, co jsem jí na to mohla říct bylo, že by se mohlo stát, že dostane žízeň a mohla by je omylem zabít. To ji na přesvěčení stačilo.


"Máš to tu pěkný." řekla, když jsme vešly do domu, kde jsem nyní bydlela. Byl to menší, tří podlažní dům. Co vim tak tu je dvacet pokojů, v každým patře je jídelna, velká koupelna a společenská místnost.

"Děkuji, ale todle je jen takový menší domeček. Není to moje hlavní sídlo," odpověděla jsem popravdě.

"Todle a malý? Jestli je todle malý, tak já jsem čínský papež."

"Je to malý, má to jen dvacet pokojů." Kdyby věděla, kolik pokojů má jeden takový větší dům. Moje hlavní sídlo má sice taky tři patra, ale má víc křídel a je tam něco okolo sta pokojů. Teď nevím jistě. Počítala jsem to někdy v roce 1723. Sice jsem to počítala před nedávnem, ale proč si to pamatovat?

Usedla na velkou saténovou pohovku fialové barvy. Sedla jsem si na křeslo, které stálo naproti pohovce. Mezi námi byl malý stolek. Za zády jsem měla krb, ve kterém praskal oheň.

"Nox, chtěla bych se tě na něco zeptat," ozvala se nervózně a já cítila její strach.

"O co jde?"

"Kolik ti je? Já vím, je to neslušné ptát se starší ženy na to, kolik jí je, ale chci vědět, jak stará upírka mě proměnila," ušklíbla se.

"Takovou otázku jsem čekala. Řeknu ti to takhle. Svoje lidství si už nepamatuju. To ti musí pro teď stačit," zabodla jsem do ní oči a ona jen pokrčila rameny. Chytrá holka.

"Na něco mi ale odpověz a prosím popravdě. Nebudu komentovat to, že jsi mi teď lhala, ale jaká byla tvoje proměna?" její pohled byl docela... Vypadala jako lovec.

"Jak jsi poznala, že jsem ti neřekla pravdu? Nikdo mě neodhalil už dobrých... mno hodně let." Zasmála jsem se tý představě, neboť to přesněji bylo něco kolem čtyř tisíciletí. Jo. Jsem hodně stará. Narodila jsem se v roce 3 259 před narozením Ježíška. "Narodila jsem se v Mezopotámii. Byla jsem Babylonská princezna. Hezký, co? Bylo to úžasný."

"Páni." vydechla užasle. "Ty jsi princezna?"

"Je v tom nějaký problém?" zvýšila jsem hlas, protože mě to štvalo. "Neodpověděla jsi mi na otázku. Jak jsi poznala, že lžu?"

"Já ani sama nevím. Vždycky jsem to poznala. Už od školky jsem věděla, jestli mi nědko lže nebo ne. Navíc jsem empatička. Dokážu se napojit na emoce zvířat. Je v tom snad nějaký problém?" Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že použila stejnou větu, jako já.

"Zajímavé. To je opravdu zajímavé. Novorozená upírka, která měla moc už jako člověk. To se jen tak nevidí. Člověka jako ty jsem nepotkala už více jak sto dvacet let."

"Kolik ti je?"

"To tě to vážně tak zajímá? Tak si to zpočítej. Narodila jsem se roku 3 259 před Kristem a teď je rok 2013. kalkulačku používat umíš, nebo ne?" ušklíbla jsem se. Vychutnávala jsem si její šokovaný pohled. V pohodě se srovná s tím, že je z ní upírka, ale složí ji to, že můžeme žít dlouho? No to mě teda poser. prolítlo mi hlavou.

"Tobě je 5272 let? No tak to teda čumim. Četla jsem knížku, kde byl upír několi staletí starý, ale tisíciletí? Bože, to jako budu taky žít tak dlouho?"

"Když tě nikdo nezabije tak ano," usmála jsem se tý představě. Bylo jí teprve devatenáct a už myslela na to, jak bude žít dlouho.

"Ještě jsi mi neodpověděla na otázku. Jaké bylo tvé lidství?" Tak jsem se tedy tý otázce nevyhnula. Povzdychla jsem si a začala vzpomínat.

"Jak jsem ti už řekla, byla jsem Babylonská princezna. Když jsem se proměnila, bylo mi čtyřiadvacet. Moje matka byla dědička panovnické krve a můj otec. Můj otec byl přivandrovalec s alergií na slunce. Byl opravdu moc krásný a byl to upír. Moje matka si ho vzala. On ji proměnil ve chvíli, kdy umírala na kousnutí jedovatým hadem. Nikdy před tím, tedy co já vim, nic podobného nestalo.
Upírům nebyje srdce, pláčeme růžové slzy a jiné tělní funkce, jako třeba možnost mít děti nám je odepřena. Jenže se něco stalo a já se narodila. Nějakou dobu jsme žili jako vládci Babylonu, ale po nějaké době jsme byli nuceni odejít z důvodu, že moji rodiče nestárli. Já normálně rostla. Byla jsem člověk, jen jsem měla pár 'abgrejdů' navíc. Viděla jsem ve tmě, slyšela jsem na veliké vzdálenosti, nos jsem měla lepší než lovecký pes a moje síla. Moje fyzická síla se rovnala mladému upírovi a to mi bylo teprve deset.
Když jsem slavila dvacáté čtvrté narozeniny napadli nás a mě smrtelně zranili. Otec mě tehdá proměnil, ale zaplatil za to životem." Oči jsem měla jako bezedné studny. I po tak dlouhé době jsem měla vztek. "Moji rodiče byli mrtví a já byla novorozenec bez ochrany, ale měla jsem výhodu. To, že jsem si nemusela zvykat na nové smysli bylo výhodou. Dokázala jsem skrývat svou sílu, jak fyzickou, tak magickou. A poté co jsem dosti zesílila jsem se taky dostatečně pomstila."

Vyjeveně na mě zírala a ani jí nevadilo, že má otevřenou pusu. "Zavři ten svůj zobák nebo ti ho zavřu sama." ohradila jsem se. "Já ti na tvou otázku odpověděla, akže teď odpovíš ty mě. Co budeš dělat teď, když jsi upírka?"

"Nevím," odpověděla popravdě.

"Máš nějaké sourozence?" optala jsem se jí.

"Mno... já ani nevím. Rodiče se rozvedli když jsem ještě byla malá. Zůstala jsem s matkou sama. Před pár lety si našla přítele a já ho považuju za otce, kterého jsem od rozvodu rodičů neviděla. Nemám o něm žádné zprávy, nic. Takže ani nevím, jestli nějakého sourozence mám." V očích se jí zrdcadlil smutek. Po tváři jí stekla růžová slza. Opatrně jsem natáhla ruku a chtěla jí slzu utřít. Její bolest a smutek se přenášeli i na mě. Když jsem se jí opatrně dotkla ucukla. Svěsila jsem ruku a čekala. vcítila jsem východ slunce.

"Vyber si nějaký pokoj a tam se zavři a spi." řekla jsem jí a odešla z baráku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Respira Respira | 17. ledna 2013 v 22:26 | Reagovat

Mooc pěkný. Fakt si mě dostala s tím domem xD. A konečně ksem se dozvěděla něco o Noxe. Teď už ken zbývá něco o Ariel. ;)

2 Tonča Tonča | Web | 18. ledna 2013 v 18:36 | Reagovat

Skvvělé

3 DeeDee DeeDee | Web | 18. ledna 2013 v 18:41 | Reagovat

Děkuju holky =DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda