Osudná noc - 6.kapitola

1. ledna 2013 v 18:36 | Respira
Po delší době sem přidávám další kapitolu. Slíbila jsem totiž Domče, že sem během stávky nic nedám. Také bych vám chtěla popřád všechno nejlepší do Nového roku. Tahle kapitola je dosti krátka, ale vynahradím vám to na té další. S pozdravem Respira.

Adam


Odhodil jsem ji na zeď. Možná moc silně ale co. Nemá poslouchat za dveřmi. Když tak si seženu jinou. Holek je na světe dostatek. '' Patří jí to. Myslel jsem, že je chytřejší.''

Isaac vyšel z pokoje a podíval se na ni. '' Tak to je ona? Hm docela pěkná kočka. A pěkně voní. Jak a kde si ji sehnal?'' '' Já se tě na tvůj názor neptal. A ne že se ji dotkneš. Nevím co s ní má Temná v úmyslu, ale nerad bych jí donesl zboží nějak porušené. A nebylo to nijak těžké. Ona viděla celý ten rituál. Takže mi to dost ulehčila.'' '' V tom případě se jdi podívat sám, jak je na tom. Jediný co můžu říct je, že je živá. Počkej. Chceš mi jako říct, že to celé viděla? A nic se jí nestalo? Ani Temná si ji nevšimla? Páni. Co je ta holka zač?'' Zadíval jsem se na Isaaca, protočil oči a zamířil k ní. '' Co by byla? Obyčejný člověk, který nic neumí a nic nezná. Možná má jen silnou mysl, toť vše.''

Naštěstí na tu zeď narazila zády a ne hlavou, takže bude mít maximálně naražená žebra. A určitě pořádnou modřinu. To není nic strašného. Zkontroloval jsem její dech a nechal ji tam ležet. Vrátil jsem se zpátky do svého pokoj a zavolal na Isaaca: '' Nic ji není, pojď, dořešíme tu práci.'' Isaac po ni hodil ještě pohled, vešel zpět do pokoje a zavřel dveře.

Po hodině Isaac odešel. Půjdu se ještě podívat jak je na tom Livia a pak se pokusím zjistit nějaké informace o tom Tristanovu sídlu. Liv tam pořád ležela, ale teď už to vypadalo jakoby spala. Rozhodoval jsem se jestli ji tam mám nechat, nebo jestli ji mám odnést do pokoje. Nakonec jsem ji tam nechal a odešel do své pracovny. Až se probere, tak ji aspoň dojde jakou udělala chybu, že mě neposlechla. Zapnu počítač a přemýšlím o tom co mi řekl Isaac.

Každý pátek se tam schází jeden z každého druhu eNeSka. Chvíli o něčem diskutují a pak se pokusí o nějaké kouzlo. To jim podle všeho nevyjde a všichni zemřou. Nebo spíše zmizí. Jak, to ale nikdo neví. Nikdy po nich nic nezůstane. Tedy kromě věcí co měly k tomu rituálu, nebo co to je. Nesedí mi na tom spousta věcí. A ty si půjde jen stěží ověřit, popřípadě vyvrátit. Nejdříve se podívám do knihy. Mám takovou teorii, podle toho co mi Isaac říkal.

Po dvou hodinách skoro bezcenného hledání na internetu a v knihách, jsem toho nechal. Moc toho teda nemám. Ani v knize toho moc nebylo. A to jsem si byl téměř jistý, že tam alespoň něco najdu. To nebude mít Isaac radost. Počkat. Teď mě ještě něco napadlo. Zapomněl jsem na jednu knihu. Velmi, velmi nebezpečnou knihu. Tu se bojím dokonce použít. Ukradl jsem ji jednomu velmi mocnému čaroději. No ukradl. Poté co jsem ho zabil, už to nebyla krádež. Pro Temnou cokoli a kdykoli. Vstal jsem ze židle a zamířil hledat knihu.

Kniha byla vázaná v modré kůži. Přestože byla stará přes tisíce let, vypadala jako nová. Zjevovala se pokaždé u nejsilnějšího čaroděje. Dokud dotyčný neztratil moc, nezemřel nebo nebyl zabit, popřípadě se neobjevil mocnější čaroděj, byla kniha jeho. Proto považuji za dobré znamení, že je kniha stále u mě. Znamená to, že jsem zatím nejsilnější z čarodějů. A to vše díky Temné.

Posadil jsem se zpět na židli. Opatrně položil knihu do stojanu. Chvíli jsem váhal, jestli ji mám opravdu otevřít. Pohladil jsem modrou kůži a otevřel ji. Zarazilo mě písmo, kterým byla kniha psaná. Čekal jsem první společný jazyk eNeSka, místo toho tam byla obyčejná latina. Aspoň se mi to bude lépe číst. Je to divné, když tak se na to zeptám Temné. Pomalu a opatrně abych nepoškodil stránky, jsem otáčel listy. Hledal jsem jeden rituál. Když jsem se blížil ke konci, ztrácel jsem už naději. Posledních pár stránek a jsem na konci knihy. Tam už určitě nic nebude. Předposlední stránka mi odhalila to, co jsem hledal. Jeden z nejstarších rituálů. Rituál pro vyvolání Dračí moci*.

To se jim nikdy nepovede. Spoustu čarodějů, mágů ale i upírů, lykanů* a dalších se o to pokoušelo. Bez úspěchů. Nikdo se zatím ani nepřiblížil ke třetímu kroku. Pokud se o to Tristan pokouší, tak stejně k ničemu nedospěje. On na to nemá. Akorát tím způsobí velké potíže všem ostatním. Vládci z toho nebudou mít radost. Jsem zvědavý, jak dlouho to dokáží před nimi skrýt.

Podívám se na hodiny. Je už hodně pozdě a proto se rozhodnu, že budu pokračovat zítra. Navíc mám zítra ještě jinou práci. Zaklapnu tedy knihu, vrátím ji zpět do knihovny a jdu spát.

* Dračí moc - Prastará moc, která má takovou sílu, že dokáže zničit celý vesmír. A tedy i démony.

* lykani - Lidé kteří jsou prokletí. Berou na sebe podobu obrovského vlkodlaka. Dělí se na tři stupně podle vzácnosti a síly. ( 3. je nejsilnější a nejvzácnější) :
1. stupeň - Mění se pouze o úplňku.
2. stupeň - Každou noc kromě novu okolo půlnoci.
3. stupeň - Kdykoliv po západu slunce.


Respira: Chtěla bych se zeptat, jestli Vám nebudou vadit sexystické narážky a později i takové kapitolky. Ty narážky bych tam docela ráda ponechala ale ty kapitoly tam být nemusí. Ikdyž by to s nimi bylo lepší. Byla bych ale nerada, kdyby to někomu vadilo. Proto mi prosím napište do komentáře jestli ANO nebo NE. Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tonča Tonča | 2. ledna 2013 v 16:47 | Reagovat

Jo, to mi vadit nebude XDDD Jinak super, dál XD

2 Respira Respira | 2. ledna 2013 v 17:51 | Reagovat

[1]: Díky moc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda