Osudná noc - 7.kapitola

9. ledna 2013 v 11:39 | Respira
Liv se setkává s Isaacem.
Liv


Proberu se a jediné, co vím je, že jsem na zemi a že mě příšerně bolí záda a žebra. Pokusím se zvednout ze studené a tvrdé podlahy. Dost to bolí. Udělám to ale příliš rychle a zamotá se mi hlava. Padnu tedy zpět na zem. A zase na naražený žebra. Jakmile to přejde, vstanu znovu a
tentokrát pomaleji. Posadím se a opřu o hrubou stěnu. Pomalu si začínám vzpomínat.

Poslouchala jsem za dveřmi. Ty se najednou otevřely a stál v nich naštvaný Adam. Pak se mu rozzářily oči a já přistála na stěně. Víc si nepamatuji.
Ještě pár minut sedím opřená o stěnu. Pak se zvednu a pomalu vyrazím do svého pokoje. Celou dobu jdu podél zdi. Jednou rukou se držím za žebra a druhou se opírám o stěnu. Jakmile za sebou zavřu dveře, zamířím rovnou do postele. Bolí mě celé tělo, strašně se mi chce spát a jsem naštvaná na Adama. Ještě než mi hlava dopadne na polštář, jsem už dávno v říši snů.
Ráno mi je už lépe. Pořád mě bolí žebra, ale už ne tolik jako včera. Převleču se do čistého oblečení, umyji a jdu do kuchyně pro něco k jídlu. Všude je ticho. Nejdříve zvažuji, že Adam ještě spí, ale když projdu kolem jeho pokoje, zjistím že tam není. Pokračuji tedy v cestě. Ani v kuchyni nebyl. Zřejmě někam odešel.Vezmu si něco k jídlu a jdu zpátky k sobě do pokoje. Lehnu si na postel a přemýšlím o všem, co se za posledních pár dní stalo.
Zajímalo by mě, co po mě bude chtít ta ženská. A co asi teď dělají moji rodiče. Ne že by mi nějak moc chyběli, stejně jsem se chtěla za dva měsíce, až mi bude 18, odstěhovat. Ale přece jenom je lepší být s nimi, než tady s divným klukem který mě potřebuje jako výměnu za nějakou moc. Hledají mě? Zřejmě ano, ale pochybuji, že mě najdou. Já sama nevím kde jsem, kromě toho že jsem v nějakých katakombách nebo co, natož aby to věděli oni.
Nejspíš jsem musela usnout, protože mě probudily hlasy. Nejdříve jsem chtěla poslouchat ze svého pokoje, ale nakonec jsem se zvedla s tím, že se půjdu napít a uvidím kdo tam je. Stojím před dveřmi s rukou na klice a váhám. Mám? Nemám?Mám! Tentokrát mi nic neřekl, takže mě nemá za co seřvat. Jeho problém.
Otevřu dveře. Nic. Na chodbě nikdo není. Že by se mi to jenom zdálo? Ne, to není možné. Určitě se někam přesunuli. Pokračuji tedy do kuchyně. Asi v polovině cesty se musím zastavit. Naražená žebra začaly protestovat. Jakmile to přejde, pokračuji dál. Teď už vím kde jsou. V kuchyni.
Jít tam, mi už nepřijde jako dobrý nápad. Na to je ale pozdě. Stojím asi dva kroky od dveří. Tak jo. Nádech, výdech. Jen klid. To je dobrý. Prostě si nikoho nevšímej a jdi se napít. Ještě pár sekund se uklidňuji a pak urazím zbylé kroky.
Jakmile vejdu, hovor ustane. Tři páry očí se podívají na mě. Ignoruji to a jdu si pro vodu. Pořád je ticho. Cítím na sobě jejich pohledy. Snažím se uklidnit. Popadnu nejbližší láhev vody, otočím se ke dveřím a zamířím zpět do pokoje. To šlo hladce. Kromě toho že na mě pořád koukají, tak se nic neděje. Zbývá mi asi pět kroků abych se dostala na chodbu. Vtom se ozve Adam.
" To ani nepozdravíš? " zeptá se naštvaně. Zastavím se zády k nim. Nadechnu se a pomalu otočím čelem k Adamovi. " Proč mám zdravit někoho koho vidím poprvé v životě. A pokud si dobře vzpomínám, po včerejšku bych se ani nedivila, kdybych něco zapomněla, tak nás ani nikdo nepředstavil." odpovím mu jedovatě. Adam zatne čelist. Je vidět, že je pěkně naštvaný. " Možná kdyby si sem nepřišla jak tank, tak bych tě představil." odpověděl s úšklebem na tváři. " Nechtěla jsem vás rušit. Vím jak to dopadlo včera." " Můžeš si za to sama. Kdyby jsi mě poslechla, nic bych ti neudělal." Teď už byl opravdu hodně naštvaný. A já také. " Můžu já za to, že jsem měla žízeň?" " Ano můžeš. A nelži zase. Fajn. Jestli ses teda šla napít, proč si tedy stála za dveřmi a poslouchala? Vysvětlíš mi to?"
Tím mě dostal. Na to jsem neměla odpověď. Zřejmě to poznal, protože se zlomyslně usmál. Teď jsem začala vysloveně zuřit. A jak jsem rychle dýchala, opět se ozvaly žebra. Chytla jsem se za ně a přestala se dívat na Adama. Místo toho sklopím oči k podlaze, pak je zavřu a snažím se uklidnit.
" Bolí tě to hodně?" zeptá se už ne rozzlobeně Adam. Ne, vůbec mě to nebolí. To snad nemyslí vážně! Takovej kretén. Podívám se na něj, jestli to opravdu myslí vážně. " Ne vůbec mě to nebolí. Já se chtěla jen podrbat." odseknu mu. " Fakt?" " Ne! Kurva! Bolí to jak prase. Takovou ránu jsem nedostala ani v kickboxu." To není možný! Takovej idiot. " Tys dělala kickbox? No to je teď jedno. Ukaž, já se ti na to podívám." řekl a rozešel se směrem ke mně. " Nato zapomeň! Ty se mě už nedotkneš! Varuji tě!" Jelikož je ale čaroděj, tak bych proti němu neměla sebemenší šanci. To teď ale není důležité.
Adam se zastavil, zamračil a už se začal nadechovat k odpovědi. Jeden z jeho společníků ho ale přerušil. " Tak to by myslím stačilo. Livie ty jdi do svého pokoje a ty Adame toho nech. Máme tady práci." " Fajn." odpověděl Adam. Já radši nic neřekla a odešla pryč.
Nenávidím ho! Takovej kretén, idiot, vůl! Bože já chci odsud pryč. Jenže jak. Už jsem se tu párkrát rozhlížela a nic. Odsud se bez něj
nedostanu. Leda, leda že bych ho nějakým způsobem opravdu hodně naštvala. Hm, ještě o tom popřemýšlím. Dorazím do pokoje a vší silou prásknu dveřmi. Padnu do postele. Znovu na žebra. " Au, sakra!" vykřiknu. Pomalu se přetočím na druhý bok a třu si naražená žebra.
Asi po půl hodině někdo zaklepe na dveře. Dělám jako bych tu nebyla. Zaklepání se ozve znovu, tentokrát hlasitěji. '' Vypadni!'' zařvu a pak dodám '' Už tě nechci ani vidět idiote!'' Dveře se pomalu otevřou. Adam v nich však nestojí. Je to jeden z jeho společníku. '' Promiň kotě ale já nejsem Adam.'' řekne se smíchem v hlase. To mě zarazí. Sednu si tedy na postel a podívám se na nově příchozího. Jakmile ho spatřím, přestanu myslet na Adama. Nově příchozí vypadá neuvěřitelně. Jakoby vypadl z těch nejerotičtějších snů. Adam vedle něho vypadá asi tak jako pytel od uhlí vedle krásných plesových šatů.
Když jsem poprvé viděla Adama, myslela jsem, že je to ten nejkrásnější a také nejdebilnější kluk na světě. Na tohle fešáka ve dveřích ale nemá. Snad není taky takový debil.
Zřejmě musím vypadat dost komicky, protože se fešák ozve. '' Ehm.. Ahoj já jsem Isaac. A ty jsi zřejmě Livia, že?'' Ještě chvilku na něj zírám s pusou dokořán a vyvalenýma očima. Pak mi konečně dojde, že na mě mluví. '' Jo jsem Livia ale říkej mi Liv.'' vykoktám ze sebe a zrudnu jak rajče. Ten se jen usměje a zakroutí hlavou. '' Můžu dál? Nebo mám radši vypadnout.'' zeptá se s šibalským úsměvem. Nejdříve nechápu, proč by měl vypadnout. Pak mi ale dojde, že jsem před tím řvala ať vypadne. To jsem ale nemohla vědět, že tam stojí on. '' Eh.. no jasně, pojď dovnitř.''
Pomalu vešel, zavřel dveře, přitáhl si židli blíž k mé posteli a posadil se. Nic neříkal, jen mě pozoroval s lehkým ale vyzývavým úsměvem. Jak mě tak skenoval, začala jsem si připadat, jakoby mě svlékal pohled. A to doslova. Tak jsem začala dělat to samé. Zřejmě mu to došlo. Protože se mu zablýsklo v očích a úsměv na tváři ještě víc rozšířil.
Na sobě měl černé rifle a černou košili. Krátké černé vlasy mu rámovaly obličej. Ostře řezané rysy byly nejvíce výrazné na lícních kostech a bradě. Tmavě modré oči svítily jinak v bledém obličeji. Napnutá košile dokazovala široká ramena a vypracované svaly jak na rukou, tak na zádech a břiše. Stejně tak musel mít i vypracované nohy. A určitě i zadek. Ten jsem zatím neviděla, soudím ale, že bude stát za to.
Můj celkový dojem z něho?Naprosto dokonalý. Bože! S ním bych vlezla do postele klidně teď hned. Moment. Co že bych udělala?Jak mě to mohlo vůbec napadnout? Vlézt s ním do postele? No tak nějak mě přitahuje to ano ale, že bych si to teď s ním rozdala. To asi ne. No i když… Ne! V žádném případě! Nikdy přece nechoď do postele po prvním rande. A sním navíc žádné ani nebylo.
Ještě nějakou dobu si mě prohlížel. Pak se ozval '' Řekl bych, že jsme se už dostatečně prohlédli.'' '' Asi jo.''řekla jsem a opět zrudla. On se zase zasmál. '' Proč si přišel?'' '' Ze dvou důvodů. Zaprvé jsem chtěl vidět člověka, který dokázal naštvat Adama k nepříčetnosti aniž by to nějak schytal. A zadruhé vidět dárek pro Temnou.'' '' Schytal? Jak schytal?'' to opravdu nechápu. '' No pokud Adama někdo hodně naštve, tak to většinou skončí smrtí dotyčného. Výjimku tvoří pouze jeho přátelé a spojenci. Kdokoliv jiný skončí pod kytkami. Proto se divým, proč tam nejsi taky. Neber si to teď prosím osobně, ale Adam tě může kdykoliv vyměnit za jinou a neudělá mu to žádný problém. To je poprvé za sto let, alespoň co vím, co ho někdo dokázal tak rozhodit jako ty.'' '' Počkej. Ty mi chceš tvrdit, že Adam zabije každého, kdo ho nějakým způsobem naštve?'' To je teda rána. Věděla jsem, že Adam je dost divný na to, aby něco někomu udělal. Ale zabíjet? To je dost silný kafe. '' Ano, dalo by se to tak říci.''
Potřebovala jsem nějakou chvíli, abych vstřebala všechny nové informace. Pak mi došla ještě jedna věc. Opravdu řekl sto let? Podívám se na Isaaca. Na tváři má pořád lehký usměv. Najednou se přestane usmívat. Pohled mu ztvrdne a na tváři má nic neříkající výraz. Vylétnu z postele a běžím k protější zdi. Co nejdál od Isaaca.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marilyn♥ Marilyn♥ | Web | 10. ledna 2013 v 1:03 | Reagovat

Začalo 1. kolo soutěže o nejlepší celebritu !!! :)
PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!
http://sametovetlapky.blog.cz/1301/rsonc-1-kolo

2 Livv Livv | 24. ledna 2013 v 15:02 | Reagovat

Liv? Liv?? :D Kdo mi bere mou přezdívku?? :D Ještě že tam máš jen jedno v :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda