Vlkem ze dne na den

2. ledna 2013 v 17:44 | Respira |  Jednorázovky
Fantasy povídka má 1 111 slov ( bez nadpisu Usmívající se ). A chtěla bych ji věnovat Domče Čapkové. Díky za všechno Domi:*Vlkem ze dne na den


Kdybyste mi před dvěmi měsíci řekli, že se budu se smečkou vlků prohánět Kambrií. Nikdy bych vám to neuvěřila. Teď však stojím na vyvýšené planině a pozoruji nekonečné prostranství. Povím vám příběh, jak a proč jsem se stala vlčicí ze dne na den.Začalo to před dvěmi měsíci. Otec byl nedobrovolně sluhou krále a dostával minimální plat. Matka o práci přišla a nedařilo se jí najít novou. A tak jsme si nemohly dovolit nadále žít v našem statku.
Doba byla zlá a těžká. V naší původní zemi Araglosu, vládl mocný král. Měl však spory s králem sousední země Taum. Mezi nimi vypukla válka. Králové bojovali proti sobě samy jen se svou armádou. Kvůli těžkým časům se k nim nikdo nechtěl připojit, aby podpořil jednoho nebo druhého krále. To krále Araglosu rozzuřilo. Vydal tedy zákon, který zabránil všem obyvatelům země, aby ji opustili. Potřeboval totiž nové vojáky, kteří by obnovili jeho postupně zmenšující se vojsko.
Nám se podařilo v noci přejít hranici na neutrální území Kambrie. Bylo to velké riziko, který znamenalo smrt pro nás pro všechny. Přesto jsme to udělaly. Po třech dnech chůze, nás přivítal statek babičky.
V Kambrii nežilo moc lidí. Byla to taková menší a chudá země. Všude jen lesy, nepřístupné hory a zase lesy. Každé obydlí bylo od sebe vzdálené nejméně pět dnů rychlé chůze. Žila tu ale spousta divoké zvěře.
Asi tak půl měsíce jsme hospodařily na statku. Jednoho dne se objevily vojáci z Araglosu. Matka mi pomohla utéct ale sama tam zůstala. Viděla jsem jak je vojáci pozabíjeli. Pak jsem ujela do lesů. Po hodině cesty jsem zastavila u jezírka, aby se kůň mohl napít a já také. Najednou z lesa vyšel nějaký muž. Aniž by se představil povídá mi: '' Pomůžu ti.'' '' Jak?'' Ani jsem se ho nezeptala proč, prostě jsem potřebovala jakoukoliv pomoc. '' Kdybys měla možnost, proměnit se v něco, co by to bylo a proč?'' Nemusím dlouho přemýšlet a znám odpověď. '' Vlkem a protože to jsou krásná zvířata. Mohou si běhat kdekoliv se jim zachce. Mají svobody kolik chtějí. A drží spolu.'' '' Dobrá, máš to mít.'' odpoví a otočí se k odchodu.
Cože, to bylo jako všechno? A kde je ta pomoc? Najednou mi však začalo být špatně. Opřu se o strom. Pak všechno zčernalo a já omdlela.
Když se proberu, zjistím, že se stmívá. Znovu zavřu oči a usnu. Tentokrát mě probere slunce. Mám strašlivý hlad. Pokusím se vstát abych si mohla nasbírat nějaké plody. Jenže mi to nejde. Podívám se tedy na svoje nohy.
To co uvidím, mě naprosto ohromí. Místo nohou a rukou mám čtyři stříbrnou šedé tlapy. Zvednu hlavu a podívám se na své tělo. To má nyní psí tvar a je také porostlé stříbrošedou srstí. A mám také ocas. On to dokázal. Je ze mne vlk.
Nějakou dobu se prohlížím. Pak mi zakručí v břiše. Hlad. Pokusím se znovu zvednout. Nejdříve se malinko odrazit zadními a pak se opřít o přední nohy. Na třetí pokus se mi to povede. Tak to by bylo. Teď se naučit chodit. Nejdříve levá přední, pak pravá zadní a pravá přední, pak levá zadní. A pořád dokola. Za chvíli jsem to zvládla. Čekala jsem, že budu mít problém s rovnováhou, ale ta mi žádnou starost nedělala.
Když už umím chodit, tak se naučím i běhat, ne? To jsem zvládla během pár minut. Byl to úžasný pocit. Vítr mi čechral srst, půda byla pod tlapami krásně měkká a poddajná. Oběhla jsem jezírko. Tak teď už by to chtělo jen se naučit lovit. Problém byl vtom, že jsem netušila, jak bych na to měla jít. Nikdy jsem neviděla vlka lovit, takže nevím co mám dělat.
Najednou něco zašramotilo v křoví. Byl to malý zajíc. Počkám až se ke mně přiblíží a pak po něm skočím. Odrazím se ale moc a zajíce přeskočím. Ten toho využije a běží pryč. Vyrazím za ním. Tak moc se soustředím na zajíce, že zapomenu koukat na cestu. Náhle se přede mnou objeví strom. V plné rychlosti do něj narazím. Naštěstí se pokusím na poslední chvíli zahnout doprava a tak do stromu narazím bokem a ne hlavou. Bolí to ale dost. Vydám se zpátky k jezírku.
Cestou narazím na dalšího zajíce. Tenhle je větší. Pomalu se plížím k němu. Zatím si mě nevšiml. Přikrčím se abych mohla znovu skočit. Vtom si mě zajíc všimne. Rozběhne se a já po něm skočím. Tentokrátse odrazím dobře a dopadnu rovnou za zajíce. Chňapnu po něm zuby. Povedlo se. Zajíc sebou ještě cuká, proto zesílím stisk. Když mám jistotu, že mi nikam neuteče, pustím se do něj.
Po hostině si trénuji skoky. Abych věděla, jakou mám vynaložit sílu, abych skočila tam, kam chci. Najednou ke mně vítr přivane nějaký zvláštní pach. Vydám se po něm. Brzy však ztratím stopu a vrátím se zpět. Ten pach mě přivedl na nápad. Abych začala trénovat smysly. Až zítra ale. Teď se už stmívá. Našla jsem si úkryt a usnula.
Vzbudím se časně ráno. Jdu se napít. A pak trénovat nově vylepšené smysly. Trénovala jsem celý den. A poté další a další. Za týden jsem už dokázala podle čichu rozeznat spoustu věcí. Také jsem se naučila poslouchat okolní zvuky.
Jednoho dne ráno jsem se rozhodla, porozhlédnout po okolí. Okolo jezírka už znám každý kámen. Takže mě lákalo, podívat se jinam. Rozběhla jsem se a bylo mi úplně jedno kam doběhnu. Běh byl pro mě jako odměna. Neuvěřitelně jsem si zamilovala ten pocit, když mi vítr čechrá srst.
Jak jsem tak běžela, dorazila jsem na okraj mýtiny. A na ní jsem ucítila opět ten zvláštní pach. Zastavím. Začichám a pomalu jdu doprostřed mýtiny. Z druhé strany se vynoří velký černý vlk. A pak další. Celá smečka vyjde z lesa a zamíří mým směrem. Černý dojde ke mně. Očichá mne a popostrčí k ostatním. Ty se přiblíží a udělají to samé. Pak zavyje a ostatní mu odpoví.
Nerozumím tomu, vlčí řeč neznám. Typuji ale, že ten černý je alfa. Alfa zamíří na druhou stranu mýtiny. Všichni se za ním rozejdou. Když už jsou u lesa, alfa zastaví. Podívá se na mne a štěkne. Nevím co to znamená a tak pořád stojím. Štěkne znovu. Pomalu se k němu rozejdu. Počká až budu od posledního člena smečky pár kroků a znovu se rozejde. Teď jsem pochopila, co mělo znamenat to vytí a pak i to štěknutí. Odteď patřím do smečky.
Se smečkou jsme běhaly po rozlehlých plání a lesích. Někdy jsme se vydaly i do hor. Přiučila jsem se novým věcem a zlepšila ty, co jsem se učila sama. K jezírku jsem se už nikdy nevrátila. Byla jsem rozhodnutá zapomenout na dosavadní lidský život. Od teď jsem už nebyla člověkem ve vlčí kůži ale byla jsem vlkem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 DeeDee DeeDee | Web | 2. ledna 2013 v 18:34 | Reagovat

Páni, to je krásný... Díky Martí =*

2 Respira Respira | 2. ledna 2013 v 18:45 | Reagovat

[1]: To jsem ráda, že se ti líbí. :D

3 Saeko Saeko | Web | 4. ledna 2013 v 13:39 | Reagovat

Moc hezká povídka, miluji vlky a VA taky :-D

4 DeeDee DeeDee | Web | 4. ledna 2013 v 23:33 | Reagovat

Děkujeme =D viď Marťo

5 Respira Respira | 4. ledna 2013 v 23:36 | Reagovat

[4]: Určitě, jsem ráda že se líbí

6 Tonča Tonča | 5. ledna 2013 v 16:14 | Reagovat

Moc hefké XDDD

7 Respira Respira | 5. ledna 2013 v 18:07 | Reagovat

[6]: Díky Tončo ;)

8 Clarush* Clarush* | Web | 28. března 2013 v 8:48 | Reagovat

Moc hezké :)

9 svetelfu svetelfu | 8. května 2013 v 15:30 | Reagovat

Krásné... Tolik bych si přála být vlkem, ale to se mi nikdy nesplní. Tímhle jsem se přiblížila k tomu, si to alespoň představit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda