3. Kapitola - Sen

27. března 2013 v 13:55 | DeeDee
Ariela
Ležela jsem na posteli a už po několikáté se převalila z boku na bok a zase zpět. Přemýšlela jsem o tom, co mi říkala Noxa. Uvažovala jsem nad tím, jestli i ona má nějaké schopnosti jako já. Jestli cítí něčí emoce, tedy pokavaď nepočítáme jí vytvořené upíry. Nebo jestli neslyší myšlenky, bo tak něco podobnýho.

Vzdala jsem pokusy o usnutí. Překvapovalo mě, že upíři takříkajíc 'neztuhnou' v okamžiku, kdy vykoukne slunce nad obzor. Ale co, nejspíš je toho hodně, co se o upírech neví nebo jsou ve známosti omyly. Cítila jsem totiž, jak slunsce pomalu ale jistě vychází a zalévá okolí zlatavou září. Nakonec mě přeci jen přemohla únava a já nakonec usnula.

Nečekala jsem, že se mi bude něco zdát, ale zdálo. V tom snu jsem byla já a nějaký mladík. Byl přibližně stejně starý jako já. Možná o něco starší. Musela jsem uznat, že byl opravdu krásný. Vypracovaná hruď a široká ramena. Svalnaté paže zakončené dlouhými prsty. Doslova k nakousnutí. A jeho obličej. Ta tvář byla jak vytesaná z mramoru, jak byla světlá. Oči měly krásný, čokoládový odstín a světle hnědé vlasy mu trčely do všech stran.

Jen jsem před ním stála a prohlížela si ho. Stejně tak on mne, což bylo celkem znervózňující. Přesto mě jeho pohled nějak, já nevím, vzrušoval. V těch jeho očích bylo tak snadné se ztratit a mě to lákalo. Stála jsem na místě jako uhranutá, neschopna pohybu. Myšlenky se mi rozutekli kdoví kam. Nijak mi to nevadilo. V tu chvíli existovali jen jeho oči, ve kterých jsem se ztrácela, které pohlcovaly světlo.

Pak se pohnul a já se toho pohybu lekla. Ucukla jsem před jeho nataženou rukou. Nevěděla jsem proč, ale začala jsem couvat. Něco mě k tomu nutilo. Jeho tvář se stáhla smutkem a ublížeností. Chtěla jsem se ho dotknout a omluvit se mu, ale nedokázala jsem své tělo ovládat. Prostě to nešlo. Mohla jsem se jen dívat. Sledovala jsem, jak otevřel ústa a snažil se něco říct, ale nic nebylo slyšet. Nakonec jsem přeci jen něco uslyšela. Bylo to sotva slyšitelná věta. "Pomoz mi." zašeptal a já byla ještqě zmatenější, než už jsem byla.

Najednou se mnou něco trhlo a já se probudila celá spocená a na okraji postele seděla Noxa. Dívala se na mě a v očích se jí zrcadlila starost. "Co se stalo?" optala se mě. Jen jsem zavrtěla hlavou a vydala se do koupelny. Sundala jsem ze sebe oblečení a vlezla do sprchy. Pustila jsem studenou vodu. Nepohnula jsem se, prostě jsem nechala studenou vodu, aby ze mě smyla pocity z toho snu.

Umytá a upravená jsem se vrátila zpátky do pokoje. Noxa tu stále byla a sledovala mě ostřížím zrakem. Nevnímala jsem ji a vydala se ke skříni s oblečením. Natáhla jsem na si ne sebe černé rifle a rudé tílko. Otočila jsem se zpátky k Noxe a zadívala se jí do safírových očí. "Tak dobře. Řeknu ti to, ale nevím, proč sis to už nezjistila v mý hlavě. Vždyť mmi přece dokážeš číst myšlenky." řekla jsem a kysele se usmála.

"Mno to je sice pravda, ale toddle přečíst nedokážu. Něco mě blokuje. Dokážu přečíst jen tvoje obyčejný myšlenky, hlavně když jsou napojené na silné emoce, ale jinak ne. Což je zvláštní, jsi moc mladá upírka, na to, abys mi dokázala vzdorovat." řekla a promnula si čelo. "Na tudle tvou schopnost a na tu tvou lidskou moc se podíváme později. Teď mi řekni, co se stalo, že jsi byla tak vyděšená, že jsem ani spát nemohla?"

Zkoumavě jsem si ji prohlížela. "Zdál se mi sen..." nestihla jsem to doříct, neboť se najednou objevila u mě a sevřela mi hrdlo.

"Lžeš. Nelži mi, nebo ti vrazím nůž do srdce a ty umřeš už nadobrou." zavrčela.

"Já ti nelžu. Co je tak špatnýho na tom, že se mi něco zdálo?" optala jsem se a promnula si krk, když mne konečně pustila.

"Upírům se nezdají sny. Nikdy. Jestli se ti opravdu něco zdálo, tak to nebyl sen, ale vize. Vize bodoucnosti nebo minulosti." řekla tiše. Zavřela oči a zhluboka se nadechla. Pak řekla něco řečí, které jsem nerozumněla."Tak tedy dobrá, to taky vyřešíme později. O čem se ti zdálo?"

Nervózně jsem si ji prohlídla Musela jsem si odkašlat, abych jí to mohla říct. "Mno byla jsem tam já a nějakej kluk. Byl jen o něco málo starší než já, nebo to tak alespoň vypadalo. Jen jsme tam stáli a prohlíželi si jeden druhého. Dlouhou dobu se nic nedělo, ale pak zvedl ruku a já začala couvat. Nevím proč, ale měla jsem z něho strach. Ale přitom měl přitahoval. Já nevím.... Bylo to celý takový divný."

"A něřekl něco? Nebo nenaznačil?" optala se naléhavě.

"Jo, vlastně něco řekl. Něco jako 'Pomoz mi.' Nevím co to všechno znamená, ale mám z toho divný pocit." hlesla jsem a pak se zachvěla. Dala se do mě zima a já se neovladatelně třásla.

"Co se děje?" optala se Noxa a došla ke mně. Chyl mě za ruce a dotáhla k posteli. Donutila mě si sednout a tak jsem si sedla. "Co se děje?" Zvedla ruce a zatlačila si jimi na spánky. "Sakra z čeho máš takový strach?" vykřikla. Jen jsem se na ni podívala. "Já nevím." řekla jsem a pak se propadla to temnoty bezvědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Respira Respira | 29. března 2013 v 19:01 | Reagovat

Jedním slovem.. WOW!! xD.. nevím co na to říct. Tahle kapitola mě strašně natešila na další. Zajímalo by mě, co všechno ta Ariela vlstně má za schopnosti. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda