Prolog - Začátek konce

26. dubna 2013 v 14:45 | DeeDee
Vždycky o mne říkali, že jsem jiný, ale já jim nikdy moc nevěřil. Ano, vyhledával samotu a byl jsem problémový dítě, ale stejně. Nikdy by mne ovšem nenapadlo, že je to kvůli mému původu. Nevěděl jsem, kdo jsem a ani kdo byli mí rodiče. Už od mala jsem žil v sirotčinci. Vychovatelky mě našli zabaleného v nějakých látkách uprostřed lesa. Ale nebudu vás tu nudit svým dětstvím, které stejně nebylo ničím vyjímečné. Zato moje dospívání, to je opravdu něco jiného. A přesně 17 let po mém narození začíná tento příběh..."Lucu! Lucu pohni tou svou prdelí. Dělej!" zařval J.P.
"Vždyť už sem tady." vydechl jsem udejchaně a opřel se rukama o stehna. Snažil jsem se vydejchat. Když jsem si jakž takž odpočinul, zvedl jsem hlavu a rozhlídl se po okolí. Vzduch byl čistej. "Ufff... Tak jdeme na to?" optal jsem se.
"Že váháš, vole. Takovou šanci si přeci nenecháme frnknout." ozval se hlas. Něčí ruka mě čapla za rameno a otočila čelem vzad. Byl to Mik.
"Zdar vole." zasmál jsem se a objal kámoše, kterýho jsem něviděl asi rok. Věděl jsem, že ho teď někdy pustili z pasťáku, ale nečekal jsem, že se při první příležitosti zase někam vloupá.
Když už jsme byli všichni, vydali jsme se k nedaleké pumpě, kde na nás čekal obnos peněz.

S lyžařskou kuklou na hlavě jsem vtrhnul, společně s celou partou, do benzínky. V ruce jsem měl kudlu. Každej měl nějakou zbraň, nekdo měl dokonce i bouchačku. Nic neobvyklího.
J.P. jako správnej vůdce šel rovnou ke kase. Namířil na prodejce a odjistil kohoutek. "Naval prachy!" vykřikl. Já, stejněn jako zbytek party, jsem si to namířil k regálům. Házel jsem do batohu jednu flašku chlastu za druhou. "Spratci malý. Co si to dovolujete, parchanti." uslyšel jsem prskat toho prodavače. "Drž hubu, dědku. Nebo ti provrtám palici." odvětil mu J.P. nasraně. "A naval prachy." dodal.
Dál jsem se věnoval kradení chlastu, když jsem uslyšel sirény a pak výstřel. Prodavač musel zavolat policii. A J.P. ho za to odkrádnul.
"Dělejte, padáme!" vykřikl někdo a já s radostí poslechl. Vyrazil jsme ven, ale ne dost rychle. Kulka jednoho z fízlů se mi zavrtala do stehna a já s sebou flákl o zem. Ostatní běželi dál, nechali mě tam. Bylo mi to jedno. Teď jsem měl větší problém. Cajti se s někým, jako jsem byl já, nemazlili. Prostě nás oddělali na místě. Přeci, komu by chyběla taková pochybná existence? Nikomu.
Schytal jsem další ránu. Tentokrát do břicha. "Kurva." zaklel jsem tlumeně. Přitiskl jsem si dlaně na krvácející hruď. Polda ke mě došel a namířil mi hlaveň zbraně na hruď přesně do místa, kde jsme měl srdce. Zavřel jsem oči a přál si, aby byli mrtví oni a ne já. Uslyšel jsem ránu, ale já mrtvý nebyl. To mě udivilo. Otevřel jsem nejdřív jedno oko a pak i druhé. Ležel jsme naznak na silnici a nikdo nade mnou nestál. A ani hruď a noha mě neboleli. Zvedl jsem ruku a zadíval se na krev na dlani. Pomalu jsem naklonil hlavu dopředu a podíval se na svou hruď. Zděšeně jsem zíral na svoje břicho. Nikde nic. Žádné zranění. Jen otvor v tričku, kterým prošla kulka. Ale jinak nic. Žádná díra v hrudi. několikrát jsem zamrkal a pak se zvedl na lokty. Podíval jsme se na svou nohu. Ani tam žádný zranění.
Stočil jsem pohled k policajtům, kteří se ke mně blížili. Všichni byli mrtví. Do jednoho. Vyděšeně jsem sledoval mrtvoly a snažil se dostat pryč. Plazil jsem se pozpátku pryč. Někam daleko odsud. Zády jsem do něčeho narazil. Zvedl jsem hlavu a zadíval se do ledově modrých očí.
"Ahoj, Lucasi." ozval se jemný, ale při tom ledový hlas.
Nemotorně jsem se vyškrábal na nohy a zadíval se na dívku v černém. Měla černé vlasy a její ledové oči se mi propalovali až do duše. Zachvěl jsem se a sklopil pohled.
"Ale, ale. Snad by ses mě nebál?" optala se ta žena v černém. Měl jsem příliš stažené hrdlo, než abych jí odpověděl. Musel jsem několikrát polknout, než jsem se zmohl na slovo.
"Ehm, mno,..." Tolik jsem se snažil jí odpovědět a nakonec ze mě vypadla takovádle kravina.
"Ze mně nemuíš být nervózní, synu můj." Brada mi spadla až na silnici.
"J-jak synu? Vy... vy jste moje matka?" optal jsem se a hlas se mi chvěl strachy. Z té ženy jsem měl opravdu nepříjemný pocit a na tělě se mi objevila husí kůže. "A kdo vlasně jste?"
Žena se mrazivě zasmála. "Kdo jsem? Já jsem smrt." řekla s úsměvem a mě přeběhl mráz po zádech. "A jsem tvoje matka."
"T-to není pravda. Vy nejste moje matka. a Rozhodně nejste smrt." řekl jsem už opět pevným hlasem. "Jen naprostej cvok by se mohl považovat za smrt." pobaveně jsem se zasmál.
"Myslíš, že ti lžu? Že si vymíšlím?" zaburácel hromový hlas, který vycházel z drobného těla ženy. Něco mě nutio pokleknout a skolnit hlavu. Todle bylo fakt zváštní. Nemohl jsem se hnout a nebe se zatáhlo černými mraky, které jakoby se objevii odnikud. "Nepokoušej moji trpělivost, mladý smrtonoši!"
"Co, cože? Jakej smrtonoš? T-to jako myslíte mě?"optal jsem se udiveně.
"Ano tebe. Vydíš tu snad někoho jinýho, kdo by přežil mou přítomnost?" optala se s úšklebkem. "Ode dneška budeš plnit svou povinnost smrtonoše. Budeš zabíjet ty, který umřít mají. A neboj, poznáš, kdo má umřít a kdo ne." usmála se a vypadalo to, jako milý úsměv. "Jo a abych nezapomněla, společnost ti bude dělat tady jedna z tvých nevlastních sester. Pojď sem, Frayo." zvolala žena hlasitě.
Chvilku na to se před ní zjevila dívka. Měla skloněnou hlavu a dlouhé kaštanové vlasy jí ohraničovaly obličej jako závěs. "Ano, matko?" hlesla k ženě uctivým, sametovým hlasem.
"Moje nejdražší, postaráš se o mého prvorozeného. Budeš ho učit všemu co umíš a on bude učit tebe." pronesla a zmizela.
Dívka se na mě otočila a v oříškových očích prázdný výraz. "Takže, tebe mám zacvičovat? Kde bydlíš?"
"Jak zacvičovat? A jasný, pojď za mnou."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Respira Respira | 26. dubna 2013 v 15:17 | Reagovat

Je to boží..a nějakým záhadným způsobem, mi ta jeho matka připomíná Stvořitelku xD :D

2 DeeDee DeeDee | 26. dubna 2013 v 15:19 | Reagovat

Zlato to může, ale todle je jen začátek xDDD Počkej na další kapitoly...

3 Styx Styx | 27. dubna 2013 v 0:01 | Reagovat

Wow :D

4 DeeDee DeeDee | 27. dubna 2013 v 0:17 | Reagovat

Wow??? a to je všechno??? nějak to rozveď tu odpověď xDDD

5 Styx Styx | 27. dubna 2013 v 0:19 | Reagovat

buď rada, že sem to vůbec četl a okomentoval;)

6 Respira Respira | 27. dubna 2013 v 0:35 | Reagovat

[5]:Bože..ty jsi tak krutě upřímnej :D

7 DeeDee DeeDee | 27. dubna 2013 v 1:03 | Reagovat

[5]: ty seš milej =DDD ale on tě nikdo nenutil to číst xDDD

8 Livv Livv | Web | 28. dubna 2013 v 23:33 | Reagovat

Začíná to zajímavě :D

9 lucka lucka | 29. dubna 2013 v 13:56 | Reagovat

Luxus...to se ti povedlo...je to úžasný...:-)

10 DeeDee DeeDee | 30. dubna 2013 v 19:51 | Reagovat

[8]:

[9]:
Díky holky =DDD

11 Taro Taro | 31. srpna 2013 v 16:30 | Reagovat

Moc pěkné :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda