Prokletí - Kapitola 3. - Otázky a odpovědi

22. srpna 2013 v 1:06 | DeeDee |  Prokletí

Arwin seděla na okraji postele a sledovala svoje ruce, sepjaté v klíně. Čekala, než za ní přijde ten muž, co u ní byl když se probudila. Byla opravdu hodně nervózní. Co tu vlastně dělám? říkala si v duchu. Zvedla hlavu, když se dveře jejího pokoje otevřely. V nich stál tmavovlasý muž, jenž vypadal jako ten,který byl u ní, když se probrala.
"Kdo jste?" optala se ho a pozorně si ho prohlédla. První, čeho si všimla byla jeho výška. O proti ní byl opravdu obrovský. Měl tmavé vlasy, které mu sahaly až po ramena. Další věc, která ji na něm zaujala byli jeho černé oči. Děsivé, černé oči.
"Už jsem se tu jednou představil. Jsem Gabriel Cole." odvětil s úsměvem a vešel do pokoje.
"Jo, to jsi už říkal. Ale mě zajímá, kdo jsi. Co jsi? A co všechno o mě víš?" ptala se a v hlavě měla zmatek.
"Kdo jsem? Jsem vůdce své společnosti. A co jsem? Slyšela jsi někdy pojem lykaj? Jsem lykaj. Jinak též známí jako vlkodlak." řekl klidně a mile se přitom na ni usmíval. Viděl, jak se v jejích očích střídal šok, hněv a pocit šílenství.
"Tušim, že je pro tebe asi těžké to pochopit, ale..."
"Tušíš?! Neřekla bych." odfkla si a nasraně si ho prohlížela. "Držíte mě tu jako vězně, nechcete mi nic říct. Naprosto nechápu, co se tu děje. Já chci domů, za svým přítelem. Za svou rodinou." Pomalu ale jistě začínala být hysterická. Po tvářích jí začaly stékat slzy.
"Je mi to opravdu líto, Arwin. Ovšem ty jsi se svou rodinou. Jsi tu s námi." Dál se usmíval jako sluníčko. Došel až k její posteli. Vzal od stolu řidli a sedl si naproti plačící dívce.
"Jaká rodina? Vi jste jen parta cizích libí. Navíc jste blázni. Vězníte mě tu proti mé vůli a tvrdíte o sobě, že jste vlkodlaci. Vy... Vy fakt potřebujete cvokaře." Mumlala páté přes deváté.
Gabriel si jen povzdechl a projel si rukou vasy.
"Asi máš pravdu. Zní to dosti divně. Zítra... Zítra tě ovšem přesvědčím o tom, že mluvím pravdu. Ukážu ti svůj svět."
Arwin na něho jen civěla neschopna slova. Poté jen přikývla. "Dobrá. Ať je tady po tvém." řekla mu a zkřížila paže na prsou.
"Mám však jednu podmínku." Gabriel jen povytáhl obočí a s úšklebkem se na ni zadíval.
"A to jakou?" optal se.
"Chci vědět, proč mě tu držíte. A to hned." zavrčela a sjela ho mrazivým pohledem.
"Sakra," zavrčela, "Tak tedy dobrá. Existuje legenda. Velmi stará legenda. Mluví se v ní o lidské dívce s velmi jasnou aurou. Bude jako oheň lákající můry. Jako maják chránící lodě před útesy. Bude pro lykaje zhoubou i spásou. Ovšem celé jejé znění ti říct nemůžu. Tedy zatím."
"A proč ne?" optala se Arwin.
"Protože ještě nejsi oficiálně člen smečky. To budeš až s prvním nočním během." odvětil klidně Gabreil.
"Aha."
"Mno nic. Radši už půjdu." řekl Gab a vydal se ke dveřím. Otevřel je a ještě se na Arwin naposled podíval. Seděla na posteli a vypadala zamyšleně. Vyšel z jejího pokoje na chodbu a zamířil na čerstvý vzduch.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Styx Styx | 22. srpna 2013 v 12:45 | Reagovat

Tak tahle kapitola se mi líbila ze všech nejmíň. A lykaj? Neměl to být náhodou lykan? :D Ale jinak doufám, že se tu brzy objeví další a tentokrát lepší kapitola :)

2 DeeDee DeeDee | Web | 22. srpna 2013 v 13:31 | Reagovat

lykaj je jen jinej název... navíc je to moje povídka, takže je budu nazývat jak chci... buď rád že jsem je nenazvala např. berušky xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda