Čistá srdce/Prolog

12. ledna 2014 v 18:02 | *Rin* |  Čistá srdce
Rozhodla jsem se sát povídku, která nebude podobná ničemu, co jsem zatím psala. Snad se vám to bude líbit a tady je menší popis...
Děj se odehrává v roce 2138. Celou Ameriku ovládá organizace WOP, která potlačuje obyvatele hrubou silou. Vláda je naprosto v troskách a všichni se bojí WOP postavit. Ovšem čím dál častěji se začíná projevovat skupina odbojářů v čele s Maxmilianem Greyem. Co když ale není všechno tak, jak se zdá?

PROLOG

"Pojď sem, Erin. Dělej!" řval na svou kamarádku tmavovlasý mladík s jasně modrýma očima. Nemohlo mu být víc jak dvacet. Jeho vysoká postava v davu lidí celkem vynikala. Vlasy, které mu sahaly do půlky zad, měl stažené do culíku. Na sobě černé tričko, černé rifle a na tom černý plášť. Prodíral se davem lidí, kteří se za ním zmateně otáčeli.
"Dělej, nebo tě vojáci opět chytí!" křičel na ní. Zastavil se a počkal, než jej dohnala dívka s černými vlasy a černýma očima. Měla na sobě prakticky to samé oblečení, jako mladík.
"Promiň, Leo, ale já už dál nemůžu." řekla dívka, když mladíka doběhla.
"Máš smůlu, ale já tě tu nenechám." odporoval mladík a chytl dívku za ruku. Táhl jí za sebou a druhou rukou odstrkoval ostatní lidi z cesty. Náhle se kus za nimi ozval křik lidí a dusot spousty nohou. "Sakra..." zaklel mladík. Náhle zahnul do jedné z postranních uliček, kde sebe i dívku schoval. Bedlivě poslouchal, dokud neuslyšel, jak kolem probíhají vojáci.
"To bylo těsné. Ale musíš si dávat větší pozor, Erin. Tímhle tempem se brzy prozradí, že jsi v odboji a to by nebylo dobré. Hlavně když máš možnost, že se splní tvůj sen, stát se zpěvačkou." řekl něžně a pohladil dívku po vlasech.
"Promiň, Leo. Moc se omlouvám. Opravdu... Moc se omlouvám." Dívka se rozvzlykala, mladík se jen lehce usmál a přitiskl si dívku na hruď.
"To nic, maličká. Pojď, půjdeme domů." Vstal a vytáhl dívku na nohy. Společně se vrátili na hlavní cestu, kde proudili davy lidí. Společně došly do přístavu, kde zamířili ke starému skladu. Vešli dovnitř a zastavili se před stěnou, na které chyběla omítka, takže byli vidět cihly. Mladík zatlačil na tři cihly a před nimi se objevili skryté dveře v podlaze. Společně sešli po schodech dolů a vešli do dlouhé chodby, kde byli pokoje lidí, co byli v odboji. Jeden z nich patřil Erin a další Leovi. Ovšem do pokojů nešli, mířili stále dál a nakonec se objevili ve velké hale, kde už čekali důležití členové odboje.
"Slyšeli jsme, že jste se zase dostali do problémů." začal bez úvodu vůdce odporu. Vysoký muž s krátkými blonďatými vlasy a šedýma očima. Jeho výraz byl přísný, ale přitom i starostlivý a smutný.
"Omlouvá..." začal mladík, ale dívka mu skočila do řeči.
"Je to celé moje chyba. Moc se omlouvám. Leo za to nemůže, Maxi." začala dívka a udělala krok v před. Dívala se přitom vůdci, kterého oslovila Max, do očí.
"Ach jo, co s tebou mám dělat..." povzdechl si vůdce odporu a promnul si kořen nosu. "Nebýt tebe, tak je naše krytí vážně ohroženo. Ale musíš být opatrnější. Lidé už si začínají šuškat. Na chvíli tě stáhneme z akcí, budeš se věnovat pouze své pěvecké kariéře..."
"Ale..."
"Žádné ale, už jsem se rozhodl." Prohlásil vážným hlasem Max.
"Jak si přejete, pane." odvětila Erin a vydala se do svého pokoje. Leo zůstal v místnosti a díval se na Maxe vražedným pohledem.
"Mohl bys si s tebou promluvit?" optal se. "Osamotě." dodal důrazně a zpražil přitom zástupce velitele nenávistným pohledem.
"Pane?" optal se zástupce a posléze se na Lea škodolibě usmál. Nenávist mezi Leem a zástupcem velitele byla v celém odboji známá, ale nikdo nevěděl, proč tomu tak je.
"V pořádku, Klaine, klidně jdi a odpočiň si."
"Jak si přejete, pane." odvětil zástupce kapitánovi a vydal se do chodby s místnostmi. Leo jen nenávistně sledoval jeho záda.
"Tak o čem jsi to se mnou chtěl mluvit, Leo?"
Leo se otočil na velitele a jeho výraz se změnil z nenávistného v naštvaný. "Proč jsi byl na Erin tak přísný? Snaží se ze všech sil..."
"Určitě víš, že Erin si nepamatuje nic z doby, před jejími dvanáctými narozeninami, že?" optal se Max.
"Samozřejmě že vím, ale co to má společného s tím, jak ses k ní chovat?"
"Opravdu hodně. Přijď za hodinu ke mě do pokoje, všechno ti tam řeknu."
"Dobrá." souhlasil Leo a vydal se do svého pokoje.
Po osvěžující sprše a vydatném jídle stál Leo před dveřmi Maxova pokoje. Chystal se zaklepat, když se dveře otevřely. Stál v nich Max a vypadalo to, jako kdyby brečel.
"Pojď dál." řekl a vydal se zpět do pokoje. Prošel předsíní a vešel do hlavní místnosti, kde měl stůl s počítačem, gauč, dvě křesla a televizi. Dále tu byla menší skříňka s poličkama, na kterých byli fotky Maxe, nějaké ženy a dítěte, malé usměvavé holčičky. Max si sedl do jednoho z křesel a vzal do ruky sklenici s whisky. Leo šel za ním a sedl si na gauč.
"Takže, co jsi mi to chtěl o Erin říct?" optal se Leo.
"Asi bych měl začít tím, že se ti chci omluvit, Leoneli." začal Max, ale Leo mu skočil do řeči.
"Nikdy, nikdy mi tak neříkej..."
"Dobrá, promiň. Tak teď k věci. Vidíš tu fotku na skříňce? To je moje žena a moje dcera, které by teď mělo být osmnáct. Jenže ve jedenácti zemřela..."
"To je mi líto, ale proč mi to říkáš?" optal se zmateně Leo.
"Proč? Protože Erin je moje dcera. Moje mrtvá dcera. Než se začneš ptát. Nevím, jak je to možné. Ve zkratce. Vím jen to, že jsem viděl, jak bylo její tělo, společně s tělem mojí ženy, roztrháno na kusy. Přesně o rok později, v den dvanáctých narozenin mé mrtvé dcery, jsem našel v posteli své dcery dívku s černými vlasy a černýma očima."
"Jak si můžeš být jistý, že je to tvoje dcera?" optal se udiveně Leo.
"Jak? Podle tetování na její pravé paži. A podle pocitu, který ve mě vyvolává. A výraz v jejích očích. Jsem si naprosto jistý, že je to moje dcera, proto pochop moje chování, bojím se o ní. Sice nevím, proč má černé vlasy a černé oči. A ani nevím, proč je tady, ale je to moje dcera."
"A co ona? Ví o tom?" optal se zmateně Leo.
"Ne, odešel jsem jí pryč ještě před tím, než se probudila, mno a pak se potkala s tebou. Nemám v plánu jí říct pravdu. Ani ty jí to taky neřekneš. Je ti to jasný?" optal se Max a výraz v jeho tváři byl velmi vážný.
"Ano."
"Dobrá. Teď bych byl rád sám. Dobrou Leo a děkuju." řekl Max a dopil svůj drink. Leo odešel a zamířil do svého pokoje. Prošel předsíňkou a hlavní místností, která vypadla úplně stejně jako tak Maxova, jen tam neměl žádnou dekoraci. Prošel dveřmi, které pak zavřel a opřel se o ně. Rozhlédl se po své ložnici. Nakonec došel k velké posteli, na kterou si lehl na záda. S rukou přes oči přemýšlel o tom, co se dozvěděl a o tom, jak to změní jeho city k černovlasé dívce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 |Kaile| |Kaile| | 21. ledna 2014 v 16:59 | Reagovat

Pěkné :) Zajímá mne jak to bude pokračovat =D

2 Mavis Mavis | Web | 23. ledna 2014 v 12:26 | Reagovat

P.S. nevedeli sme kam to pridať
Ahoj, radi by sme vymenili s vami ikonku. Naľa hra je síce novým RPG blogom/stránkou, ale so staou, klasickou tematikou Harryho Pottera. No vraciame sa na pôdu s novinkami, prepracovanejším charakterom no a proste... Chceme byť verejný!

<p style="text-align:center"><br /><a href="http://back-to-hogwarts.blog.cz"><img src="http://nd06.jxs.cz/183/131/5f8d7c019d_96699075_o2.jpg" alt="" width="90" height="39" /></a></p>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Night Huntress by Jeaniene Frost

Night Huntress od Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost Night Huntress by Jeaniene Frost
Vampire Academy by Richelle Mead Dům noci od PC Cast & Kristin Cast House of Night by P.C. Cast & Kristin Cast Nightshade by Andrea Cremer Mercedes Thompson Patricia Briggs Halo Alexandra Adornetto


VŠECHNY STAMPS-KY BYLY STAŽENY ZE STRÁNKY deviantart.com

Kuroshitsuji Stamp by AnDarkPrincessKuroshitsuji stamp by rikuwolfstamp: Grell has a nosebleed by Isi-DaddyUndertaker Stamp 2 by KitWolfrenBleach Stamp by Princess-Mer-TigerzStamp - Bleach: Hiyori 2 by SuxinnBleach stamp 2 in motion by SnapesImpBleach stamps : Yoruichi by Kyone-hYachiru Stamp by Anatha-HimeGin Ichimaru Stamp 4 by omnicatbusYoung byakuya stamp by TkaczkaBLEACH - Ginran Stamp by WarrayfinsonBLEACH - Ulquihime Stamp by WarrayfinsonBleach Ichigo stamp by OtomeNishikiukitake by meimei-stampsRyuk Death Note Stamp by NeyjourDeath Note Stamp by MoliskiDeath Note stamp - Light by rileymaifairy tail stamp by HavickTheLionStamp - Fairy Tail 02 by Kaki-GraphicsNatsuxLucy - stamp 2 by Hele-JaguarSOUL EATER by 80avatarfan80Soul Eater Stamp by WK580iSoul Eater Stamp by AlClairKiritoxAsuna Stamp by ShiyuiStampfemenina3 by ScarlettVampyMirai Nikki stamp by luckygirlmarinaCreepy Anime Grins Stamp by Sesshy-kunJohto Starters by azianwolfdollPikachu pimp slap stamp by xselfdestructiveElfen Lied 1.0 by deathshadow7127I_love_manga-stamp by kluska-chanDO NOT FAVE - I Love Anime by stamps-clubI Love Anime Stamp by LiMT-Art

Bleach Stamp -Espada OP- by ice-fireBleach Stamp -Ichigo_Hichigo- by ice-firestamp 03 by love-rikaUlquiorra Stamp XII by DarknessMyrkurByakuya and Yachiru- Stamp by kairiSparda